• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2013


Ddziecka2_resize.jpg

||||

Prezydent Miasta Stargard Szczeciński zaprasza dzieci i rodziców w dniu 1 czerwca 2013 r. o godz. 13.00  do Amfiteatru Miejskiego (teren zielony) na 6. Stargardzki Dzień Dziecka, do kolorowego świata „Bajlandii”.

W „Bajlandii” będą spektakle, pokazy i zabawy plenerowe: pokaz dużych baniek mydlanych, „Zabawy z Piratami”, pokaz cyrkowy artysty ulicznego JUST EDI SHOW, dmuchane zjeżdżalnie, zamki, basen z kulkami, Byk Rodeo, bujaki „ALF” i wiele innych atrakcji.  W Stacji COD dzieci wezmą udział w zabawach i animacjach.

WAŻNE!!! Do „Bajlandii” zapraszamy dzieci w kolorowych przebraniach.

Dorosłych, młodzież i dzieci, zapraszamy do udziału w pokazach i prezentacjach promujących zdrowy tryb życia. Stargardzkie Stowarzyszenia oraz organizacje pod hasłem „Dzień Promocji Zdrowia” przygotują: pokazy udzielania pierwszej pomocy, gry i zabawy dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazy fitness, konkurencje sportowo-rekreacyjne, ulotki, gadżety. Na dzieci będzie czekał policyjny radiowóz, którego sprzęt i wyposażenie będzie można obejrzeć od środka.

W trakcie trwania festynu będzie można kupić watę cukrową, popcorn, zabawki dla dzieci, posilić się w małej gastronomi.


Przedstawienie pt. „Złoty Smok z Promienistej krainy”
Teatr Prawdziwy z Będzina
Bohaterami bajki jest trójka dzieci. Dzieci w drodze do szkoły, spotykają gniazdo kruka, przez które trafiają do bajkowej Promienistej Krainy. Włada nią dobry Złoty Smok, broniący jej mieszkańców przed złymi wiedźmami. Pod rządami Złotego Smoka w Promienistej Krainie zawsze świeci słońce, ludzie są bezpieczni i szczęśliwi. Złe siostry wiedźmy: Wiedźma Zza Mórz i Wiedźma Zza Gór robią wszystko aby objąć władzę nad Promienistą Krainą i zburzyć szczęśliwe i spokojne życie mieszkańców, zaprowadzić nowe porządki i zamienić krainę promienistą na krainę mroku i strachu. Czy im się to uda? dowiemy się podczas trwania przedstawienia.

Przedstawienie pt. „Słupski chłopczyk”
Teatr Władca Lalek ze Słupska
Spektakl który powstał z okazji 10-lecia Teatru Władca Lalek. Fabuła przedstawienia osnuta jest wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, śpiewano piosenki i wydawano pocztówki.
Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk, ponownie rusza w drogę, tym razem  w naszym kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle „cudze chwalicie a swojego nie znacie”.

Przedstawienie pt. „Wyspa Piratów”
Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
Fabuła przedstawienia dotyczy rywalizacji trójki rzekomo bezwzględnych piratów na małej wysepce, poszukiwania ukrytego skarbu, kluczowej roli tajemniczego Piętaszka, za sprawą którego w sztuce nastąpi zaskakujący zwrot akcji. Czy niezbyt przyjaźnie nastawionych do siebie piratom uda się wydostać z wyspy? Dowiemy się podczas oglądania przedstawienia.

 „Akademia cyrkowa”. Występ artysty ulicznego JUST EDI SHOW                     -
Just Edi, czyli Adrian Pruski to młody i wszechstronnie uzdolniony komik-ekwilibrysta, który porzuca standardy cyrkowej żonglerki i zachwyca widzów nowym obliczem manipulacji i interaktywnej komedii. Występuje na największym festiwalu sztuki i artystów na świecie Edinburgh Fringe Festival oraz na festiwalach artystów ulicy ciesząc się dużym uznaniem (m.in. na Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012” w Lublinie.
Z tysiącem sztuczek w kieszeni, od iluzji z kartami, jedzenia żyletek, żonglerki pochodniami, odbijania od ziemi 7 piłek, manipulacji kryształowymi kulami do balansowania na 3 metrowym jednokołowym rowerze i żonglerce maczetami w tym samym czasie. Just Edi ma za sobą już ponad 1000 pokazów podczas festiwali w całej Europie i doświadczenie, dzięki któremu zachwyca publiczność, pozostawiając im swój pokaz w pamięci na długi czas.
Artysta brał udział w programie mam talent.

1350297151_Just.Edi.Show.fot.Jacek.Scherer.7.jpg

just_Edi_show_ok.jpg

JES05sp.jpg