• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 2 ]


Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia


Dnia 5 grudnia w całej Polsce obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Odbywały się uroczystości, heppeningi i inne akcje, również w Stargardzkim Centrum Kultury w Galerii108 odbyło się spotkanie dla członków Centrum Otwarte Drzwi. Licznie przybyli wolontariusze uczestniczyli w niespodziance przygotowanej prze opiekuna Elżbietę Świrepo.
Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej, którą przygotowała pani Celina Gładysz, a zaśpiewały jej wychowanki z grupy „De Facto” ze Stagaradzkiego Centrum Kultury. Była również prezentacja mulitimedialna opowiadająca o działaniach COD w  2012 roku, a było co pokazać i co wspominać! Pani Dyrektor Małgorzata Marchwińska-Kucharska wręczyła wolontariuszom podziękowania, a czternaścioro z nich, najbardziej aktywnych, otrzymało upominki przygotowanie przez Urząd Miasta Stargardu Szczecińskiego, za co bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi.
Nasza mała impreza miała także na celu integrację nowych i starych członków Centrum Otwarte Drzwi. Nie zabrakło dobrego humoru i łez szczęścia. Podsumowując: nasza młodzież jest wspaniała i życzę jej na co dzień pogody ducha wielu ciepłych i słonecznych dni!

 Instruktor  Elżbieta Świrepo


Przesłanie Sekretarza Generalnego ONZ
W swoim przesłaniu na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Sekretarz Generalny ONZ zwraca uwagę, iż Karta Narodów Zjednoczonych, która rozpoczyna się od słów: „My, ludy...”, przypomina, że szukanie rozwiązań dla globalnych wyzwań jest zadaniem nie tylko dla rządów, lecz również dla wszystkich ludzi, społeczności i społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza docenić trzeba poświęcenie wolontariuszy, ich godny podziwu zapał do pracy – także na rzecz ONZ.
Jak zwraca uwagę Sekretarz Generalny, „na całym świecie miliony wolontariuszy pracują, przyczyniając się do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i budowy pokoju. Zaangażowanie to przybiera różne formy – są to organizacje wolontariackie, osoby, które indywidualnie pracują na rzecz swoich społeczeństw, oraz wolontariusze i partnerzy, którzy służą w ramach ONZ”.


05.12.2012_TS_IMG_2054_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2084_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2090_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2108_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2114_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2142_resize.jpg

05.12.2012_TS_IMG_2163_resize.jpg