• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Noworoczne spotkanie z seniorami z Domu Dziennego Pobytu


Wolontariusze Centrum Otwarte Drzwi już na dobre pokochali spotkania z seniorami w Domu Dziennego Pobytu Osób Starszych w Stargardzie Szczecińskim.

Nasze spotkanie noworoczne odbyło się pod hasłem „Wszechobecne media- wiedza praktyczna” w dniu 25 stycznia 2013 r. Podczas 2,5 godzinnego spotkania, które  można  nazwać „warsztatowym”, młodzi ludzie z pełnym zaangażowaniem  przekazywali swoją wiedzę na temat Internetu. Natomiast Seniorzy dzieli się z nami swoim przeżyciami i opisywali starą jak świat formę komunikacji, czyli jak to kiedyś pisało się listy - aż łezka kręci się w oku. Każdy senior miał do dyspozycji  swojego instruktora z COD. Młodzież starała się przekazać swoją wiedzę na temat mediów w sposób przystępny. Z pewnością jedno spotkanie to za mało, aby dobrze poruszać się w świecie Internetu ale to dobry początek do dalszych spotkań „warsztatowych”.

Uwaga! Instrukcja dla każdego!

INSTRUKCJA


W danej instrukcji przedstawione są najbardziej potrzebne wskazówki, aby bez żadnych  problemów zostać sprawnym użytkownikiem Internetu.
Powodzenia! ;)
1.    Jeśli chcesz znaleźć informacje na dany temat, musisz wejść na stronę www.google.pl
Tam w przeznaczonym do tego okienku wpisujesz słowo-klucz (np. malarstwo, ogrodnictwo). Po wpisaniu przedstawiają Ci się różnorodne strony o szukanej przez Ciebie tematyce.
2.    Istnieje bardzo dużo stron internetowych, z których możesz dowiedzieć się co dzieje się na świecie. Oto kilka z nich:


•    www.onet.pl
•    www.wp.pl
•    www.tvn24.pl
•    www.gazetawyborcza.pl
•    www.rzeczpospolita.pl
•    www.dzisiajstargard.pl


3.    Chcąc wysłać wiadomość, musisz założyć e-maila, najlepiej na stronie www.wp.pl
Wchodząc na podaną stronę w prawym górnym rogu klikasz na ZALOGUJ. Po załadowaniu strony klikasz w „Nie masz konta? Załóż je” Wypełniasz swoje dane, akceptujesz regulamin, na samym dole klikasz w załóż konto. Po założeniu konta logujesz się klikając w prawym górnym roku na ZALOGUJ. Wpisujesz swój login i hasło.
Aby napisać wiadomość na stronie www.wp.pl, po zalogowaniu się klikasz w obrazek koperty z napisem POCZTA.  Po załadowaniu strony klikasz w napisz. W okienku


do: wpisujesz e-mail osoby, do której chcesz napisać wiadomość. Po napisaniu w dolnej części strony klikasz w wyślij. Aby przeczytać otrzymane wiadomości klikasz odbierz.


4.    Istnieją również różne strony rozrywkowe. Jedną z nich jest np. www.youtube.com
Wchodząc na tą stronę możesz oglądać różnorodne filmiki, słuchać muzyki (podając tytuł piosenki i jej wykonawcy, której chcesz odsłuchać).


5.    Chcąc mieć kontakt ze swoją rodziną lub znajomymi, możesz zalogować się na stronie www.facebook.com. Tak jak w przypadku strony wp.pl zakładamy konto wypełniając swoje dane. Na stronie głównej możesz oglądać zdjęcia i różne wpisy swoich bliskich, które sam/a również możesz dodawać. Po lewej stronie na stronie głównej klikając w różne zakładki (np. Wiadomości, Zdjęcia) wchodzisz w swoje zdjęcia, konwersacje ze znajomymi itd.

PAMIĘTAJ!


Po zakończeniu korzystania z różnych portali, na których jesteś zalogowany NIE ZAPOMNIJ SIĘ WYLOGOWAĆ klikając w prawym górnym rogu w wyloguj.