• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


6 lipca w Sownie nie zabrakło COD- u!!!W Szkoły Podstawowej w Sownie odbył się charytatywny festyn  pt. „Pomagam Danielowi” zorganizowany przez Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Był to festyn charytatywny dla Daniela Zygmuntowicza, u którego wykryto nowotwór złośliwy kręgosłupa. Szansą na wyleczenie jest operacja w Niemczech, jednak wiąże się ona z poniesieniem kosztów w wysokości 6 tysięcy euro, co przekracza finansowe możliwości pana Daniela. Dzięki ludziom dobrej woli i ich hojności pan Daniel dostał szansę. Na festynie organizatorzy uzbierali 14 285,20zł. Zaangażowanie mieszkańców było ogromne, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały  pyszne domowe pierogi. Działa również kawiarenka z domowymi wypiekani. Palce lizać. W tym dniu nie mogło zabraknąć Centrum Otwartych Drzwi. Młodzież przygotowała stanowisko „Szalonego fryzjera” - cała ekipa: Katarzyna Koziorowicz, Marcin Podlewski i Elżbieta Świrepo czesała dzieci i dorosłych, tworząc fantazyjne fryzury. Dla najmłodszych była trampolina i dmuchany zamek, a także stoiska „Wesołych hałasów”, gdzie odbywało się m.in. malowanie twarzy oraz warsztaty tworzenia biżuterii. Popis tanecznych umiejętności dała grupa KEEP w Gminnego Ośrodka w Kobylance. Imprezę prowadziła Instruktora COD – Elżbieta Świrepo. Odbyły się również pokazy Policji (tresura psów i akcje symulacyjne) oraz pokazy gaszenia pożaru samochodu przez OSP w Sownie - była nie zła „zadyma”, ale wszystko pod czujnym okiem strażaków.
Akcję wsparło wiele instytucji i firm prywatnych i osób, w tym również Powiat Stargardzki. Oprawę muzyczną całego wydarzenia przygotował DJ- Rekin. Wszyscy bawili  się wspaniale.

sowno_6_i_coll_7_001_resize.jpg

sowno_6_i_coll_7_006_resize.jpg

sowno_6_i_coll_7_008_resize.jpg

sowno_6_i_coll_7_031_resize.jpg

sowno_6_i_coll_7_016_resize.jpg

sowno_6_i_coll_7_023_resize.jpg