• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Finał Projektu Szlachetna Paczka


Projekt Szlachetna Paczka
zakończony pełnym sukcesem
w Stargardzkie Szczecińskim w 2013 r.logo_cod.jpg


7 grudnia 2013 r. 29 rodzin otrzymało pomoc. Po raz trzeci Centrum Otwarte Drzwi, działające w Stargardzkim Centrum Kultury zostało koordynatorem Szlachetnej Paczki na terenie Stargardu Szczecińskiego. W ten ogólnopolski projekt zaangażowało się 25 osób pełnoletnich, każdy został wolontariuszem Stowarzyszenia „Wiosna”.

Lider rejonu – członek COD – Katarzyna Koziorowicz
Lider zespołu – opiekun COD – Elżbieta Świrepo
Lider zespołu –członek COD- Marcin Podlewski
Lider zespołu – członek COD – Dominika Góralska

    Serdecznie dziękujemy darczyńcom ze Stargardu Szczecińskiego i Szczecina, którzy wsparli naszą akcję, a zarazem wnieśli wiele radości w życie rodzin potrzebujących.
    Projekt Szlachetna Paczka to trudna akcja, lecz wysiłek włożony przez wolontariuszy opłacił się: w tym roku aż 29 rodzin będzie miało  dobre święta. Darczyńcy stanęli na wąskości zadania. Przygotowali 415 paczek (w tym meble, sprzęt AGD, zabawki, kosmetyki i nawet węgiel) artykułów pierwszej potrzeby, niezbędnych do codziennej egzystencji.
    Widok łez wzruszenia i wielkiej radości to nagroda za pracę wolontariuszy. Warto pomagać. Udowodniliśmy, iż praca zespołowa, poprzez wykonywanie prostych działań daje ogromne i nieocenione efekty, a zarazem zacieśnia więzi koleżeńskie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, umiejętności pogodzenia własnego dobra z niesieniem pomocy potrzebującym moglismy przywrócić wiarę w drugiego człowieka.
    „Mówią, że nie ryba, ale wędka. Ja mówię: jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to gdy otrzyma wędkę, sprzeda ją i kupi ryby. Prawdziwa pomoc to przekazanie mentalności wędkarza, by ludzie sami radzili sobie w życiu. Dla mnie nie ma Polski biednej i Polski bogatej. Jest jedna Polska. TO Szlachetna Paczka.” Ks. Jacek Stryczek – Stowarzyszenie „Wiosna”