• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Historia 201314.12.2013
Pokaz spektaklu „Kroki” na Małej Scenie SCK. W jednej z ról aktorka teatru Krzywa Scena – Ewa Posyniak.

30.11.2013
Spektakl na Małej Scenie SCK: Pajac i jego narzeczona. W nowych rolach m.in.: Klaudia Janicka jako Aksamitka, Michalina Jakubiak jako Lalkarz, Irmina Pisarek jako Kelner-ka, Ola Widerska jako królewna Takasiaka.

26.10.2013

Spektakl na Małej Scenie SCK: Kabaret z krypty wg Topora.

28.09.2013
Pokaz „Najsmutniejszej komedii…” w ramach Stargardzkiej Jesieni Teatralnej. W roli reżysera wystąpiła Irmina Pisarek.

6-8.09.2013
XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra 2013

Bez__tytu__u.jpg


W Szczecinie zaprezentowaliśmy „Kabaret z krypty wg Topora”, który wygrał Nagrodę Publiczności.
Największe uznanie publiczności zdobył Teatr Krzywa Scena groteskowym i pełnym czarnego humoru przedstawieniem „Kabaret z krypty wg Topora” . Etiudy na podstawie zbiorku „Made in Taiwan” Rolanda Topora, to absurdalne poczucie humoru zaprezentowane przez aktorów – nieboszczyków. Na wypadek, gdyby bardzo wrażliwemu widzowi przyszło na myśl wpaść w oburzenie, jako stały element scenografii zainstalowano czwartą ścianę. Półprzezroczysty materiał skutecznie sugerował dystans do rozgrywających się wydarzeń, a kolejne sceny powodowały coraz większe rozbawienie. Swój sukces sztuka w równej mierze co tematyce, zawdzięczała dobremu technicznie wykonaniu. Nie dziwi więc zdobycie przez Krzywą Scenę nagrody publiczności.


Kornelia Kiszewska na szczecinglowny.org


19-25.08.2013
Spotkania teatralne „Pod Motyką” 2013
W Kamieniu Pomorskim wystawiliśmy:
•    Najsmutniejszą komedię…
•    Dziwną Babę (2)
•    Kabaret z krypty wg Topora
•    Spektakl powarsztatowy „Psia furtka” z udziałem Michała Rybaka, Szymona Loduchowskiegoi Magdaleny Szkarłat.
o    muzyka: Agnieszka Głowacka
Oprócz nas na festiwalu wystawiały swe spektakle grupy: EMIGATIS, Teatr ‚A’, Teatr bez Vat, teatr ‚nie ma’ oraz grupa Terra.
Codzienne warsztaty ruchowe prowadził Micha Rybak (jeden z prowadzących WARSZTATY TEATRALNE).

8-14.07.2013
Teatr w Stodole 2013 

Bez__tytu__u1.jpg


W tym roku w Nastazinie wystawiliśmy 4 nasze spektakle:
•    Kawałki
•    Miłość don Perlimplina
•    Dziwną Babę (2)
•    Kabaret z krypty wg Topora
Prócz tego w spektaklu powarsztatowym ‚Orfeusz i Eurydyka’ wzięli udział Agnieszka Borkowska, Filip Czuryło, Adrian Szkutnik, Szymon Loduchowski i Natalia Wiśniewska. Na polu muzycznym wykazała się Agnieszka Głowacka, tworząc oprawę dźwiękową widowiska wraz z Mateuszem Marciniakiem.
Michał Rybak wsparł swą grą dwa spektakle teatru ‚nie ma’ – ‚Trzy strzałki’ oraz ‚Genialny plan’.
Wyjątkowy i inspirujący tydzień w Nastazinie dobiegł końca. Czas nabierać sił na kolejny festiwal – ‚Pod Motyką’ w Kamieniu Pomorskim – na podwórku teatru ‚A’.

5.07.2013
Agnieszka Borkowska i Agnieszka Głowacka wyjeżdżają do Dębna na festiwal „XVII Triada Teatralna – Rustykalna” ze spektaklem ‚Kawałki’.

16.06.2013

Agnieszka Borkowska wygrywa nagrodę aktorską na festiwalu Scena Młodej Awangardy.

15.06.2013
Premiera spektaklu „Dlaczego?”, w którego produkcji wzięły udział młode adeptki Krzywej Sceny: Natalia Drag, Agnieszka Pigulska oraz Irmina Pisarek. Wsparli je Agnieszka Borkowska, Szymon Loduchowski, Ola Widerska i Filip Czuryło.


Ciekawostką jest, że całość tekstu i część scenariusza zostały stworzone przez samych aktorów, co wyróżnia „Dlaczego?” spośród innych sztuk Krzywej Sceny.


Prócz tego Agnieszka Borkowska i Michał Rybak odegrali po raz kolejny „Co na górze, to na dole” tym razem w ramach konkursu Scena Młodego Artysty na festiwalu Scena Młodej Awangardy organizowanym przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego.

14.06.2013
Agnieszka Borkowska i Michał Rybak wystąpili w V przeglądzie małych form teatralnych „Kotłownia” 2013 ze spektaklem „Co na górze, to na dole”.

2.06.2013
Wielkim finałem w Krakowie zakończył się pierwszy sezon Ligii Teatrów Studenckich – ogólnopolski konkurs teatrów niezależnych organizowany przez teatr Graciarnia.
Liga Teatrów Studenckich to żywe zjawisko teatralne, które mamy nadzieję na stałe zapisze się w kalendarzu artystycznym Polski.
Hasło I edycji : CIESZMY SIĘ GRĄ
Celem LTS jest:
– rozpowszechnianie i przyczynianie się do rozwoju twórczości polskich teatrów studenckich
– nawiązanie współpracy pomiędzy grupami teatralnymi biorącymi udział w LTS oraz środowiskiem teatralnym
– wymiana doświadczeń i poglądów pomiędzy polskimi grupami teatralnymi
– rozwój umiejętności i świadomości artystycznej uczestników i widzów
– promocja teatru studenckiego jako alternatywa dla teatrów instytucjonalnych
– kontynuacja tradycji polskiego teatru studenckiego
– szerzenie kultury w szczególności wśród społeczności akademickich


Facebook


Teatr Krzywa Scena zaprezentował na Scenie Tęcza spektakl „Sny”. Niestety w tegorocznej lidze ani ten, ani poznański spektakl nie zdołał wywalczyć żadnych trofeów. Cieszymy się jednak grą i czekamy na następne edycje tej oddolnej i bezkompromisowej inicjatywy.

20.05.2013
Spektakl „Sny” zakwalifikował się do konkursu na ostatnim, finałowym zjeździe Ligi Teatrów Studenckich, tym razem w Krakowie.

18.05.2013

Bez__tytu__u3.jpg

Pokaz „Najsmutniejszej komedii…” na deskach Teatru Ósmego Dnia w ramach trzeciego zjazdu Ligi Teatrów Studenckich w Poznaniu.


Organizatorzy o swoim projekcie:


Jest to mini-festiwal teatralny, gdzie oprócz spektakli (Teatry: S.tr.a.c.h, Nie Ma, Makoma, Kingdom of the Curvy Fork, Krzywa Scena, Bez Vat) będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, zobaczenia kilku performance (Grupy: Concrit, MonsterHurricaneWihajster oraz Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki) w przerwach pomiędzy spektaklami, zorganizowana zostanie także wystawa prac malarskich oraz rzeźb poznańskich studentów, a wszystko zostanie zwieńczone koncertem (KakofoNIKT) oraz dyskusjami i wymianą myśli zarówno pomiędzy teatrami, widzami jak i ze specjalnie zorganizowanym jury, którego celem jest udzielenie wskazówek występującym grupom.
Sam widz jest dla Nas najistotniejszy chcemy mu dać jak najlepszą możliwość zaznajomienia się ze sztuką studencką, dlatego też w czasie przerw, a także już po części teatralnej będzie można spędzić czas z wykonawcami, postaramy się także zorganizować jakąś dyskusję na temat tego jak działają takie grupy, a także pokazać, że wykonawca to też człowiek i namówić do tego, aby aktywizowali do działania własne środowiska i ludzi dookoła siebie.


 Koordynatorzy akcji w osobach Karola Barckiego i Joanny Wojciechowskiej pomogli nam odnaleźć się w klimacie festiwalu i zapewnili odpowiednie wsparcie podczas przygotowań do występu. A ten udał się nad wyraz dobrze. Reakcja publiczności już od pierwszych minut nastroiła cały zespół na właściwą częstotliwość. Opinia jury także była przychylna – zwracała szczególną uwagę na niezobowiązującą formę przedstawienia i siłę komiczną aktorów.
Wróciliśmy zadowoleni i, pomimo zmęczenia, pozytywnie naładowani. Brak sztywnych ram (czym wyróżniał się poznański zjazd) może przynieść wiele radości, bo pozwala każdemu uczestnikowi we własny sposób kształtować charakter wydarzenia.

11.05.2013
Wystawiliśmy spektakl „Najsmutniejsza komedia…” we wsi Krąpiel pod Stargardem. Świetna atmosfera i publika. Organizatorką wydarzenia była pani Ewa Domańska, która zadbała o miłą oprawę naszego występu.

20.04.2013

Bez__tytu__u4.jpg


Premiera spektaklu „Kabaret z krypty wg Topora”
Niezwykłe emocje towarzyszyły całej grupie przed oficjalnym pokazem nowej inscenizacji. Projekt kabaretowy wymagał od nas skupienia na wielu szczegółowych, ale istotnych z perspektywy odbiorcy elementach. Do samego końca nie wiedzieliśmy jak będzie prezentował się efekt – pracowaliśmy w warunkach nieprzystających do środowiska Małej Sceny co, wiadomo, wpłynęło ostatecznie na charakter gry.


Produkcja trwała około 6 miesięcy. Spotykaliśmy się co tydzień na dwie godziny, by wydobywać spomiędzy żeber toporowskiej twórczości pludry przyszłego kabaretu. Zszyliśmy je następnie w groteskowy kolaż dziewiętnastu etiud ociekających krwią, bezeceństwem i humorem. Urozmaiciliśmy wszystko nastrojem zagrobowego klubu jazzowego, makabrycznym, ale stonowanym makijażem i zaproszonym do współpracy, debiutującym na scenie, szkieletorem – Teodorą.


Nasza reżyser, pełna obaw o ostateczną reakcję publiczności na ten szczególnie skrzywiony obraz, niejednokrotnie jęła nas pytać, czy nie przesadziliśmy. Liczymy jednak, że huczne salwy śmiechu podczas premiery nie były bynajmniej oznaką zniesmaczenia, czy niezadowolenia.


Na widowni zasiadło około 60 osób. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie i czekamy na jeszcze szersze grono osób chcących się dobrze bawić i uczestniczyć w offowej inicjatywie teatralnej Krzywej Sceny.

15.04.2013
Powstaje trailer do spektaklu „Kabaret z krypty wg Topora” 

FILM
- See more at: http://krzywa-scena.pl/kronika/#sthash.5YLo42jX.dpuf