• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2014


Ddziecka2014_resize.jpg

VII Stargardzki Dzień Dziecka
i Dzień Promocji Zdrowia
pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński


1.06.2014 r. godz. 12.00 - 19.00 Teren zielony przy Amfiteatrze Miejskim


Impreza dla dzieci, rodziców i dziadków. Bezpłatna zabawa na dużych i małych zjeżdżalniach, skakanie na Eurobungee i trampolinie, lot w niebo w kuli „Adrenaline”, chodzenie po wodzie w kulach wodnych, brawurowa jazda na Autodromie, kręcenie się na karuzelach, błądzenie w labiryncie oraz symulacyjna podróż do innego świata.
Zwiedzanie Wioski Indiańskiej oraz konkursy zręcznościowe, strzelanie z dmuchawki i łuku, wyścigi żółwi, przeciąganie liny, gra w „bawole jądra”, traperski slalom, pokazy tańców indiańskich oraz wspólne tańce rodem z Dzikiego Zachodu.
Stargardzkie Stowarzyszenia oraz organizacje będą promowały tego dnia zdrowy tryb życia bez używek. Pokazy udzielania pierwszej pomocy, gry i zabawy dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  konkurencje sportowo-rekreacyjne, ulotki i gadżety.
W Stacji COD  będą zabawy i animacje, spotkania  z „szalonym fryzjerem” i „malarką”, która wymaluje buzię we wszystkich kolory tęczy.
Podczas festynu, na dzieci będzie czekała wata cukrowa, popcorn, napoje oraz wiele innych atrakcji.

okularki_resize.jpg

VII Stargardzki Dzień Dziecka i Promocji Zdrowia pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński  odbędzie się w ramach wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 w Polsce, które zostały objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
Nasze wydarzenia znajdują się na mapie obchodów w zakładce Międzynarodowy Dzień Rodzin na portalu www.prezydent.pl.

NAZWA PODMIOTU Zakres działalności
Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA”
ul. Warszawska 16
73-110 Stargard Szczeciński
Tel. 91 834 60 60
kom. 660 790 069

 Wsparcie i terapia dla osób uzależnionych od alkoholu i środków chemicznych. Propaguje trzeźwość i zmianę obyczajów w kierunku osiągnięcia pełnej abstynencji. Pełni rolę alternatywnego środowiska dla osób uzależnionych, dającego poczucie bezpieczeństwa.
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Stowarzyszenie przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny oraz zabawy zręcznościowe dla dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie Walki z Otyłością. Promocja Zdrowia i Zgrabnej Sylwetki w Stargardzie Szczecińskim
os. Zachód A5     
73-110 Stargard Szczeciński
Tel. kontaktowy: 781-994- 306
Facebook: fitlinefood

 mgr inż. Joanna Śledziona - dietetyk, technolog żywności, towaroznawca żywności,
obecnie współpracuje z :
-Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym jako specjalista do opiniowania planów i programów studiów
- Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Stargardzie i Szczecinie
-Stargardzkim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
-Stargardzką Izbą Gospodarczą
 -Klubami sportowymi : WLKS, STC, fight academy
- firmą cateringowo – dietetyczną  BIEG
Zajmuję się :
- osobami, które chcą prowadzić zdrowy styl życia
- sportowcami: amatorami i zawodowcami
- osobami dorosłymi i dziećmi
-osobami chorymi: choroby XXI np.: otyłość, choroby odżywieniowe
- kobietami w ciąży
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Stowarzyszenie przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny.

 Komenda Powiatowa Policji
w Stargardzie Szczecińskim

ul. Staszica 27

W ramach Dnia Promocji Zdrowia Klub HDK przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny oraz kącik edukacyjny z upominkami dla najmłodszych.
Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP w Stargardzie Szczecińskim
ul. Staszica 27

Służymy do ostatniej kropli krwi – pod tym hasłem został powołany Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP w Stargardzie Szczecińskim. Jako klub są otwarci na współpracę zarówno z instytucjami jak i osobami, które chcą ratować ludzkie życie i zdrowie, a członkiem Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie Szczecińskim może zostać każdy honorowy dawca krwi.
Oddawanie krwi to wielki akt miłości dobroci i braterstwa. Każda jej ilość jest ważna i potrzebna, i może komuś uratować życie.
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Klub HDK przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny oraz kącik edukacyjny z upominkami dla najmłodszych.


 Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka”
ul. Plac Majdanek 7
73-110 Stargard Szczeciński
tel. (91) 577 07 09

 "Stokrotka" jest to organizacja służąca wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom chorym na raka piersi - po przebytej mastektomii.
W zakresie rehabilitacji psychofizycznej amazonek Stowarzyszenie oferuje następujące działania:
- rehabilitację fizyczną: (ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia na basenie, manualny masaż i kompleksową terapię obrzęku limfatycznego pod kierunkiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów),
- pomoc psychologiczną w formie grupowej i indywidualnej (zajęcia z psychologiem),
- pomoc psychologiczna dla członków rodzin kobiet chorych na raka piersi (zajęcia z psychologiem)
- rozmowy informacyjne prowadzone przez Amazonki bezpośrednio w klubie oraz przez "telefon zaufania" w zakresie profilaktyki raka piersi dla środowiska,
- popularyzowanie wiedzy na temat raka piersi przez lekarza ginekologa w ramach "otwarte drzwi" dla środowiska / każdy pierwszy wtorek miesiąca godz. 16,00 - 18,00) w klubie "Stokrotka" oraz organizacja spotkań profilaktyki raka w środowisku w ramach "Dzień Stokrotki". Praktyczna nauka samobadania piersi na specjalistycznym fantomie
- spotkania integracyjne, szkoleniowe, kulturalno-rekreacyjne dla amazonek
- wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, rekreacyjne i turystyczne dla amazonek
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Stowarzyszenie przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny oraz pokaz z wykorzystaniem fantoma.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Stargardzie Szczecińskim

ul. Czarnieckiego 34
tel./fax (91) 5770426
tel. (91) 578 28 85

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w ramach Dnia Promocji Zdrowia przygotuje: stoisko edukacyjne z zakresu promocji zdrowia, przeprowadzi poradnictwo w zakresie: nikotynizmu, nieprawidłowego odżywiania, HIV, AIDS, dodatkowo przygotowany zostanie kącik edukacyjny z miłymi niespodziankami dla najmłodszych.
Harcerski Klub Ratowniczy w Stargardzie Szczecińskim  HKR to klub dla ratowniczych zapaleńców działający przy Hufcu ZHP w Stargardzie Szczecińskim, istnieje - z przerwami, ale zawsze - od 2002 roku. Należą do niego nie tylko harcerze, ale również osoby niezrzeszone. „Z zapałem podchodzimy do tego co robimy: uczymy się ratować ludzkie życie. Nawet jeśli nie jesteśmy zawodowcami, a tylko zapalonymi pasjonatami, to staramy się jak najpraktyczniej wykorzystywać naszą wiedzę: niejednokrotnie już obstawialiśmy imprezy masowe, jako zaplecze medyczne, czy też uczyliśmy szersze grono odbiorców podstaw pierwszej pomocy, przykładowo na festynach miejskich. Łączymy przyjemne z pożytecznym, jednocześnie mając nadzieję, że nigdy się nam nie przyda ta wiedza. Najważniejsze jednak - to mieć głowę na karku.
Zajmujemy się:
- rozpowszechnianiem idei niesienia bezinteresownej pomocy,
- prowadzeniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy (np. dla szkół, grup),
- podnoszeniem kwalifikacji członków klubu,
- zabezpieczaniem imprez/wydarzeń pod względem przedmedycznym;
Zapraszamy do kontaktu z nami!”
W ramach Dnia Promocji Zdrowia HKR przygotuje w Amfiteatrze: punkt informacyjno-konsultacyjny, pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów i defiblyratora oraz konkursy dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek Psychoterapii i Szkoleń "PRACOWNIA"
ul. Gdańska 4
73-110 Stargard Szczeciński
tel. (91) 487 35 86,  606 993 994
www.psychoterapia.stargard.pl

 Ośrodek Psychoterapii i Szkoleń PRACOWNIA prowadzi placówki zdrowia na terenie województwa zachodniopomorskiego. Są to: Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Stargardzie Szczecińskim, Zespół Leczenia Środowiskowego (sprawowanie opieki psychiatrycznej w miejscu zamieszkania pacjenta) oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Goleniowie. W poradniach pracują specjaliści psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy, terapeuta seksuolog. W placówkach są przyjmowani pacjenci ubezpieczeni w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pacjenci prywatni.
Choć przyjmujemy bardzo dużo pacjentów, staramy się utrzymać kameralny klimat, tak aby pacjenci czuli się komfortowo, w miarę anonimowo – do osiągnięcia tego celu wprowadziliśmy zasadę przyjmowania pacjentów na konkretną godzinę
Prowadzimy psychoedukację w powiecie stargardzkim, wspólnie ze szkołami i Starostwem Stargardzkim i Urzędem Miasta i innymi instytucjami  organizując warsztaty, wykłady, szkolenia, prelekcje. Jesteśmy współorganizatorem  Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, Dzień Depresji, Dzień Schizofrenii  dla mieszkańców powiatu.
W tym roku utworzyliśmy  Fundację na Rzecz Zdrowia Psychicznego PRACOWNIA, która będzie zajmować się organizacją wsparcia pomocy,  profilaktyką, psychoedukacją młodzieży i dorosłych, rodziców, nauczycieli poprzez wykłady, warsztaty, szkolenia i kursy.
Zarejestrować można się osobiście w Poradni przy ul. Gdańskiej 4 w Stargardzie Szczecińskim lub telefonicznie pod numerami: (91) 487 35 86, 606 993 994 oraz rejestracja@psychoterapia.stargard.pl
Adres strony internetowej www.psychoterapia.stargard.pl
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Ośrodek przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI OSiR STARGARD SP. Z O.O.
ul. Szczecińska 35
73-110 Stargard Szczeciński

 ZUMBA dla dzieci - to Zumba Fitness dla dzieci. Zajęcia te zacierają granice pomiedzy fitness`em a rozrywką. Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitness`u dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze  jaka panuje na zajęciach! ZUMBA dla dzieci promuje zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć!
ZUMBA dla dzieci to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitness`u w tym samym czasie. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne.
W ramach Dnia Promocji Zdrowia OSIR przygotuje w Amfiteatrze pokaz grup Zumba Kids oraz zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy z Zumbą.

 SPWZOZ w Stargardzie Szczecińskim
ul. Wojska Polskiego 27

W ramach Dnia Promocji Zdrowia SPWZOZ przygotuje w Amfiteatrze: punkt promujący Szkołę Rodzenia, pomiar cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, punkt udzielania pierwszej pomocy, punkt informacyjny z zakresu edukacji zdrowotnej.
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy i Miejski Koło nr 1 w Stargardzie Szczecińskim
ul. Dworcowa 11 A (w podwórzu)
73-110 Stargard Szczeciński
Tel. 691 425 977
Tel. 605 849 770 - Prezes
e-mail: edward241@wp.pl

Stowarzyszenie prowadzi Biuro i Punkt Wczesnego Wykrywania Cukrzycy, które czynne jest w:
poniedziałki - 11.00 - 13.00
środy            - 16.00 - 18.00
piątki            - 09.00 - 11.00

W punkcie wczesnego wykrywania cukrzycy - Istniejącym z inicjatywy Zarządu PSD Koła nr 1 i współfinansowanym z dotacji Gminy -  Miasta Stargard Szczeciński -  można uzyskać niezbędne informacje o chorobie, jej leczeniu, właściwym odżywianiu oraz można otrzymać materiały szkoleniowe, ulotki itp., wykonać pomiary poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów, hemoglobiny glikowanej, sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi, wagę ciała i wzrost.
Stowarzyszenie jest organizacją zrzeszającą:
- chorych na cukrzycę, w tym niepełnosprawnych;
- rodziców dzieci chorych na cukrzycę;
- osoby pracujące na rzecz chorych;
- osoby zdrowe, uznajace cele i zasady działania Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele współpracując z:
- władzami rządowymi i samorządowymi,
- Polskim Towarzystwem Diabetologicznym,
- Polską Federacją Edukacji w Diabetologii,
- organizacjami krajowymi i zagranicznymi o podobnych celach statutowych,
- mediami publicznymi, tj. prasą, radiem, telewizją i portalami internetowymi.
W ramach Dnia Promocji Zdrowia Stowarzyszenie przygotuje w Amfiteatrze punkt informacyjno-konsultacyjny oraz pomiar poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego.

Medica Collegium Medyczne
CENTRUM REKRUTACYJNE
Galeria Starówka
ul. Bolesława Chrobrego 8c/21, 73-110 Stargard Szczeciński
(wejście od ul. Grodzkiej)
tel./fax (91) 573-21-22,
            (91) 578-11-44

W ramach Dnia Promocji Zdrowia Medica przygotuje:
•    Pokaz ratownictwa medycznego
•    Punkt kosmetyczny
•    Punkt masażu
•    Zabawy dla dzieci w ramach terapii zajęciowej
•    Punkt informacyjny
•    Konkursy tematyczne dla dzieci i młodzieży

Zbiórka publiczna na Igę Majewską

iga.jpg


Iga urodziła się 04 grudnia 2013 r. z brakiem dłoni i przedramienia prawej kończyny górnej, krótszymi podudziami z brakiem obydwu kości strzałkowych i szczątkowymi obiema stopami w ustawieniu końsko - szpotawym. Rozpoznanie: wrodzone wady rozwojowe kończyn Q 89.7.
„Od pierwszego dnia narodzin Igusi, pojawiła się w nas wola walki na uratowanie nóżek i rączki naszej córeczki, a przede wszystkim przywrócenia sprawności, aby Iga mogła chodzić, biegać, czyli „normalnie” funkcjonować bez potrzeby używania w dalszym jej życiu wózka inwalidzkiego czy protez. Iga ma starszą o 5 lat siostrę Kingę, która sama wybrała dla niej imię. Od samego początku, pomimo swojego wieku, wykazała się ogromną dojrzałością i odpowiedzialnością. Marzy, aby w przyszłości mogły razem biegać, przeżywając wspaniałe, radosne chwile. Po wstępnym otrząśnięciu się z szoku zaczęliśmy szukać możliwości rehabilitacji, czy też rekonstrukcji nóg. Traf chciał, że kilka dni po narodzinach Igi ukazał się w telewizji reportaż o chłopcu, który urodził się z podobną wadą nóg, a po operacji w klinice dr Drora Paleya w USA na Florydzie (http://paleyinstitute.org/), która jako jedyna w tej chwili na świecie zajmuje się rekonstrukcją kończyn dolnych z tego typu wadami wrodzonymi, może normalnie chodzić. Napisaliśmy więc e-maila do dr Paleya załączając całą dokumentację medyczną oraz zdjęcia RTG. Doktor odpisał już po 3 godzinach, że wnioskując po załączonej dokumentacji operacja ma ogromną szansę powodzenia, ale dla formalności chciałby obejrzeć jeszcze dziecko „na żywo”, w związku z czym zaprasza Igę wraz z rodzicami na początku kwietnia br. do Belgii na konsultację, po której będzie ostatecznie wiadomo, czy operacja sprawi, że mała będzie chodzić. Szacowany koszt takiej operacji kształtuje się pomiędzy ok. 200-400 tys. dolarów (czyli licząc po kursie 3 zł za 1 dolara to jakieś 600.000-1.200.000 zł, tak było w przypadku innych dzieci), w zależności od tego, co trzeba będzie zrekonstruować (tzn. stawy skokowe, kości śródstopia, ścięgna, wydłużenie kości piszczelowych). ZA TO PO PRZEPROWADZENIU TAKIEJ OPERACJI DZIECKO MOGŁOBY SAMODZIELNIE CHODZIĆ, BEZ ŻADNYCH PROTEZ, których bez sprawnej rączki samodzielnie nie mogłaby założyć. Pieniądze zbierać już teraz, bo operacja najprawdopodobniej zostanie wyznaczona pomiędzy 12-24 miesiącem życia a zgromadzenie tak ogromnej kwoty jest nie lada wyzwaniem. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy od ludzi, którzy zechcieliby wspomóc Igunię w jej walce o normalne funkcjonowanie w życiu.”
Środki finansowe na rzecz Igi Majewskiej będą zbierane w Amfiteatrze 01.06.2014r. w godz. 12:00-19:00 i wpłacone zostaną na konto Igi - Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”