• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2014


kabaret_1__resize.jpg

||||

KABARET CHYBA
Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko. Dowodem na to jest stała współpraca z Kabaretem Moralnego Niepokoju, która owocuje wspólnymi występami i trasami koncertowymi, a także zaproszeniami do różnego rodzaju produkcji „Moralnych” (realizacje DVD czy nagrania do TV).
To wszystko sprawia, że stale jest zapraszany do realizacji telewizyjnych. Tylko w ostatnim roku na szklanym ekranie Kabaret Chyba można było zobaczyć przy okazji takich programów jak:
• Wczasy z Kabaretem w Szczecinie (TVP2)
• Kabaretowa Noc Listopadowa (TVP2)
• Kabaretowy Klub Dwójki (TVP2)
• Płocka Noc Kabaretowa (TVP2)
• Sopocka Noc Kabaretowa (Festiwal TOPTRENDY w Telewizji Polsat)
Wrocławska grupa bierze udział także w dużych kabaretowych projektach niepokazywanych w telewizji, jak na przykład Jubileusz Piotra Bałtroczyka (wraz z m.in. Kabaretem Moralnego Niepokoju, Neonówką, Andrzejem Sikorowskim i Grzegorzem Turnauem, Cezarym Pazurą) czy Kabareton Warszawski w Sali Kongresowej (wraz z m.in. kabaretem Jurki, Hrabi, Tomaszem Jachimkiem)
Od lutego 2013 kabaret Chyba tworzy dwóch utalentowanych artystów – Piotr Gumulec
i Maciej Gliński. Pierwszy otrzymał nagrodę za osobowość sceniczną na Festiwalu Przewałka w Wałbrzychu z rąk Agnieszki Litwin-Sobańskiej (Kabaret Jurki), Rafała Kmity i Krzysztofa Jaślara. Drugi otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu KOKS w Kielcach z rąk kabaretu LIMO.
Kabaret Chyba to świetni aktorzy, a także błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej). Podczas występu Kabaretu nie sposób się nudzić. Warto samemu się o tym przekonać!

KABARET WEŹRZESZ
Kabaret WEŹRZESZ to młoda i utalentowana formacja kabaretowa występująca w składzie mieszanym - Aneta Kwapisz i Jarek Pająk.
Kabaret jest laureatem wielu przeglądów kabaretowych, takich jak m.in. finał krakowskiej PAKI, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, poznański festiwal "Zostań Gwiazdą kabaretu", wałbrzyska "PrzeWałka", piotrkowskie "Trybunały Kabaretowe", czy rybnicki festiwal Ryjek (nagroda Mały Ryjek). WEŹRZESZ ma też na koncie wiele realizacji TV,
m.in. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (TVP 1), Kabaretowe Wakacje z Duchami (TVP 2), Świętokrzyska Gala Kabaretowa (TVP 2), Sabat czarownic (TVP 2), Rybnicka Jesień Kabaretowa (Polsat), Dzięki Bogu już weekend (TVP 2).
W programie kabaret prezentuje skecze charakteryzujące się wysokim poziomem aktorskim, abstrakcyjnym humorem i zaskakującymi puentami. Tematyka skeczy jest różnorodna; dotyczy zwykłych ludzi w dość nietypowych i dziwacznych sytuacjach i okolicznościach.

Celem przybliżenia profilu kabaretu odsyłamy do świetnie recenzowanego skeczu z ubiegłorocznej Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w TVP 2
(niemal 200 tysięcy wyświetleń na YT)
http://www.youtube.com/watch?v=yt34WcwHqzw

Dalsze linki:
http://www.youtube.com/watch?v=Aof5SX9irzc
http://www.youtube.com/watch?v=HNnfgT6s5_U
http://www.youtube.com/watch?v=nCCGcSXeZf0


FORMACJA CHATELET
Najnowszy program Formacji Chatelet to zaskoczenia, powiew świeżości i zabawa w profesjonalnym stylu, wypracowanym przez Formację na przestrzeni kilkunastu lat. To mieszanka kabaretu, teatru i improwizacji, bez której nie może obyć się żaden spektakl tego zespołu. „Gołoleć” jest także mrugnięciem oka do widza. Celowy błąd słusznie nasuwa różne skojarzenia. To spektakl o małych poślizgach i bolesnych upadkach, z których podnoszenie się może być całkiem zabawne. Codzienne życiowe sytuacje taplają się tu w oparach absurdu. Formacja korzysta z różnych środków: klasyczne skecze i monologi przeplatają dopracowane muzycznie piosenki, a całości charakteru dopełnia zaskakująca scenografia.
"Formacja Chatelet. Oderwij się z nami od rzeczywistości!" - to hasło promujące najnowszy program zespołu. A więc  Oderwij się i "Gołoleć"!

KABARET NOWAKI
Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich praca od kilku lat przynosi rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów.
Ich najnowszy program „Moda na Nowaki” to dowód na to, jak popularnym i lubianym kabaretem jest obecnie ten zespół. W spektaklu kabaret przedstawia swoje największe hity i cały wachlarz absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawną odpowiedzią na naszą codzienność. Nowaki zgłębiają tematykę kobiecego wybierania się na przyjęcia i męskiego spojrzenia na ten problem. Ich skecze dotyczą także perypetii nauczycieli na wycieczce klasowej, dylematów generała na zakupach i ostrzegają przed pewnym osobliwym hotelem.
Młodość i doświadczenie Nowaków procentują na każdym występie. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Kabaret Nowaki potrafi zarazić dobrym humorem najbardziej ponurego widza.

Pliki do pobrania :