• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Centrum Otwarte Drzwi ruszyło z kopyta!


Nowy Rok 2015 - Centrum Otwarte Drzwi ruszyło z kopyta!

STYCZEŃ 2015 r.
•    Młodzież COD wraz z opiekunem w SCK przeprowadziła akcję pomocy humanitarnej , zbiórka odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury.


Korzystając z okazji  dziękujemy Wszystkim Darczyńcom ze Stargardu Szczecińskiego, którzy wsparli akcję pomocy humanitarnej dla ludności ukraińskiej z obwodów ługańskiego i donieckiego, objętych działaniami wojennymi. Zakończenie zbiórki nastąpiło w dniu 08.01.2015 r. a transport darów ze Stargardu wyruszył w dniu 09.01.2014r. i trafił do  Siedziby  Związku Ukraińców w Polsce odział w Szczecinie.

Krótkie podsumowanie akcji uzbieraliśmy:
dziewięć  kartonów żywności : makarony, kasze gryczane, jęczmienne, jaglane ,sól, soja, konserwy mięsne, rybne, pasztety , barszcze w proszku, kakao, czekolady.
siedem kartonów odzieży: kurty dla dzieci, dorosłych , płaszcze kożuchy, bluzy, bluzki , skarpety, czapki, szaliki, bielizna, buty itp.
cztery kartony artykuły higienicznych: pampersy, chusteczki mokre i suche , pasty, szczoteczki do zębów itp.
jeden karton – koce i pościel . Razem 21 kartonów .

•    Cykliczne spotkanie z dziećmi z „Domów Rodzikowych” na terenie Stargardu Szczecińskiego .
Spotkanie z dziećmi z placówek opiekuńczo – wychowawczych pt. „Młodzi aktywni dla dzieci” zostało  przygotowane i poprowadzenie przez młodzież COD  i opiekuna, w formie zabawy połączonej z edukacją. Dajemy swój czas i dostajemy w nagrodę bezcenny dar: uśmiech dzieci. To daje nam siłę, radość i wiarę, że nasze działania są potrzebne.

•    11.01.2015r. na Rynku Staromiejskim odbył się  Staromiejski 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Młodzież z Centrum Otwarte Drzwi dzielnie pracowała przy licytacjach na scenie, w „Domku Aniołowo”, przy Bryczce zbierając datki od Stargardzian. Udział i pomoc w tej ogólnopolskiej akcji to wielki wysiłek, ale również radość, że możemy pomóc. 23 finał WOŚP 2015 r.  była zbiórką na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów.

•    Podczas Zimowych  Ferie z SCK młodzież z COD przygotowała dwa warsztaty pt. „W Krainie Magicznych Gumek” dla dzieci w wieku 6-13 lat.
Kolorowe gumki to moda, ale również bardzo dobra metoda na wyrobienie u dzieci cierpliwości, skupienia. Wykonywanie bransoletek i biżuterii to ogromna frajda. Pomysłodawcą robienia z kolorowych gumek różnych rzeczy jest amerykański imigrant pochodzący z Malezji Cheong Choon NG. Córka Teresa  namówiła tatę do sprzedaży zestawów gumek  do tworzenia tęczowych bransoletek. Do końca grudnia 2012 roku miesięczny przychód rodziny wynosił 200 tys. USD.

123666.jpg