• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Spotkanie warsztatowe pt. ``Młodzi Aktywni COD dla seniorów na wiosnę``.


Ruch, dieta i uśmiech, to wszystko czego nam potrzeba, aby żyć długo.
Pod takim hasłem przebiegało spotkanie, które miało miejsce w   Domu Dziennego Pobytu Osób Starszych w Stargardzkie Szczecińskim  w dniu 17.04.2015 r.
Wolontariuszki i seniorzy wymieniali się cennymi uwagami na temat diety i dobrego sposobu odżywania. Najważniejszy jest „złoty środek”, czyli umiar we wszystkim, zarówno w jedzeniu, jak i w ruchu.
Aby być szczęśliwym i w dobrej kondycji potrzeba nam uśmiechu na co dzień, pogody ducha i zrównoważonej diety. Wspólne przygotowanie sałatki owocowej przyniosło wiele korzyści dla obu stron, a przede wszystkim była smaczna i okraszona dobrym humorem.

Dla ciekawych kilka informacji o owocu, który podobno spożywany na co dzień „ czyni cuda”. Kiwi to bardzo popularny i smaczny owoc. Chińczycy mówili o kiwi: gęsia jagoda. Nowozelandczycy nazwali je na cześć ptaka, którego upierzenie dziwnie przypominało włochatą skórkę owocu. Europejczycy, którzy smak kiwi poznali dopiero w połowie ubiegłego wieku, z miejsca okrzyknęli go owocem zdrowia. I nie ma w tym przesady. Owoc kiwi to prawdziwa bomba witaminowa.

codkiwi.jpg


Kiwi jak większość owoców jest niskokaloryczne. Jedna sztuka zawiera jedynie 40-50 kcal (w zależności od wielkości). 100 g kiwi to około 60 kcal i aż 2 g błonnika. Regularne spożywanie kiwi wzmacnia odporność, skraca czas leczenia infekcji, chroni przed depresją i nowotworami. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom owoc kiwi ma zbawienny wpływ na serce, a wysoka zawartość witamin C i E zapobiega miażdżycy. Nie wszyscy wiedzą, że kiwi jest sprzymierzeńcem osób chorych na cukrzycę. Świetnie sprawdza się również w dietach odchudzających i chroni oczy przed zmianami zwyrodnieniowymi. Niesamowite? A to dopiero początek!


Źródło informacji:
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/zdrowotne-wlasciwosci-owocow-kiwi/mt9dqiwa