• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


COD w ogólnopolskiej akcji ``Cała Polska czyta w bibliotekach``W dniu 2 czerwca 2015  r. Centrum Otwarte Drzwi zorganizowało  na terenie Biblioteki Szklonej  w SP 1 akcję pt. ”Cała Polska czyta w bibliotekach”.
Dzieci mogły usłyszeć bajki o akceptacji, tolerancji i integracji i nie tylko czytane przez młodzież i opiekuna COD. W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczył grupy 0 i klasy od 1-3. Dzieci wysłuchały bajek pt.” Wielki atut’, „ I wszytko gra!”, ”Fiorella”, ‘Siostra Jana”, „Nigdy nie jesteś sam”. Nie zabrakło małych upominków w postaci zakładek do książek, długopisów , smyczy i magnesów na lodówkę to wszytko dzięki akcesoriom podarowanym przez Urząd Miejski w Stargardzkie Szczecińskim.

Akcja odbyła się w XIV Ogólnopolskim Tygodniu czytania Dzieciom

calapolskaczyta.jpg


XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, 30 maja – 6 czerwca 2015
Noc Bibliotek – I wydanie krajowe, 30 maja 2015


W dniach 30 maja – 6 czerwca odbył  się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” w ponad 3270 miastach i miejscowościach. To wielkie święto czytania zostanie zainaugurowane w całym kraju podczas „Nocy Bibliotek" współorganizowanej przez Fundację razem z: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazetę Wyborczą, Magazyn „Książki”, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Książki. Centralna impreza „Nocy Bibliotek” odbędzie się 30 maja br., w godz. 17.20 – 24.00 w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Honorowy patronat nad XIV OTCD oraz nad Nocą Bibliotek objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.


Źródło:
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xiv-otcd
Sp.E.ŚwirepoWszystkich zdjęć w galerii: 5
IMG_6093_resize.JPG
IMG_6095_resize.JPG
IMG_6097_resize.JPG
IMG_6099_resize.JPG
IMG_6100_resize.JPG
 


Created by QuickGallery • Modified by P&P