• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Aktualności


KOLEJNE SUKCESY TEATRU KRZYWA SCENA

13 czerwca spektakl „Ferdydurki” w wykonaniu aktorów Teatru Krzywa Scena został zaprezentowany podczas prezentacji konkursowej TEATRALIA 2015 w LEGIONOWIE. Na legionowskiej scenie w spektaklu zaprezentowali się: Szymon Loduchowski, Michał Rybak i Adrian Szkutnik. Po raz kolejny okazało się, że spektakl w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz i w wykonaniu Teatru Krzywa Scena wart jest nagrody GRAND PRIX, którą otrzymali na Festiwalu. Dodatkowo nagrodzono talent Adriana Szkutnika, który otrzymał nagrodę aktorską.

Mimo zbliżających się wakacji młodzież wraz z Panią reżyser nie próżnują. W lipcu uczestniczyć będą w warsztatach teatralnych w Nastazinie, przygotowują się także do kolejnego festiwalu - PRO-CONTRA, który już we wrześniu.

A my gratulujemy i czekamy na kolejne spektakle prezentowane na Małej Scenie już od września, na które Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2014.12.07.TS.IMG_5408_resize_resize.jpg

2014.12.07.TS.IMG_5414_resize_resize.jpg

10169379_841956352540607_962891728882302235_n_resize.jpg

11407110_842864835783092_3409791835090139911_n_resize.jpg

Aktorska_Legionowo_resize.jpg

Grand_Prix_Legionowo_resize.jpg

IMG_resize.jpg

IMG_0001_resize.jpg

krzywa_scena.jpg

Plansza_nabor_resize.png

Grupa założona została w 2000 roku jako pracownia teatralna prowadzona przez reżyser Teatru Polskiego w Szczecinie Tatianę Malinowską-Tyszkiewicz. Przez pierwsze lata działalności teatr realizował spektakle na podstawie tekstów dramatycznych, powieści i nowel. W zakres działalności wchodziły też produkcje o charakterze profilaktycznym, a także bajki dla dzieci. Grupę stanowiła młodzież szkolna ze Stargardu Szczecińskiego.

Obecnie teatr tworzy około 12 członków. Są to studenci i licealiści ze Stargardu i okolic. Nasza działalność, to przede wszystkim praca przy tworzeniu spektakli autentycznych i szczerych, pobudzających do refleksji. Nie stronimy także od komedii, humoresek i kabaretu. Inspiracją są teksty wybitnych twórców literatury m.in. Antoniego Czechowa, Williama Szekspira, Eugeniusza Szwarca, Erica Emmanuela Schmitta i innych. Spektakle wystawiamy na festiwalach teatralnych, konkursach i przeglądach oraz na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

PRO-CONTRA

W niedzielny wieczór, na Małym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, zakończył się XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA 2014 – jedna z ważniejszych imprez teatru offowego w okręgu. Członkowie Krzywej Sceny wsparli projekt swym czasem, zaangażowaniem i umiejętnościami, aby to doroczne wydarzenie zapadło w pamięć wszystkim jego uczestnikom.

Dziękujemy tym, którzy przyjechali i bawił się razem z nami.  Każdy z zaproszonych zespołów dał z siebie 100%, co było doskonale widać po poziomie zaprezentowanych spektakli. I choć nagroda GRAND PRIX była tylko jedna, to z pewnością największym zwycięzcą byli sami widzowie. Każdy występ zasługiwał na osobne trofeum, bo nie sposób obiektywnie ocenić tak różne w formie, treści, wykonaniu i gatunku pokazy pod kątem jednego określonego kryterium. Tym bardziej cieszymy się, że nasze „Ferdydurke” znalazło swoje miejsce w programie. Mieliśmy też okazję wystawić „Kabaret z krypty wg Topora” jako zeszłoroczni laureaci Nagrody Publiczności w miejsce spóźnionego teatru Art El’ Kuz’my Szampanskiego z Rosji.

Niemal cały obecny skład Krzywej Sceny pracował przy Festiwalu. To był intensywny weekend, ale wart włożonego wysiłku. Liczymy, że kiedyś uda nam się zorganizować podobną imprezę u nas, w Stargardzie.

Zaczynamy kolejny teatralny sezon. W planach jest już kilka nowości, więc zachęcamy do śledzenia naszych działań.