• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Grupa De FactoZajęcia:

środa:  14:00 – 16:00

czwartek: 13:30 – 18:30

piątek: 13:30 – 18:30


Celina Gładysz

Wokalistka, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, menedżer kultury. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Poznaniu. Pomaturalne Zawodowe Studium Piosenkarskie w klasie profesor Ireny Szulc-Kruk ukończyła z oceną bardzo dobrą. Studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim w Instytucie Humanistycznym o kierunku pedagogika oświatowo-artystyczna ukończyła także z oceną bardzo dobrą. Absolwentka Podyplomowych Studiów o kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.


Laureatka wielu nagród w kategorii piosenki artystycznej m.in. Grand Prix Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, I i II nagrody Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Kabaretowej w Ostrołęce, II nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, II nagrody Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, Grand Prix Festiwalu Artystycznego „Arsenał” w Kołobrzegu, itd.. Osoba z takim doświadczeniem i osiągnięciami, zaraziła swym entuzjazmem wielu młodych ludzi marzących o śpiewaniu.

De Facto- piosenka estradowa, aktorska, literacka…

Piosenka to jeden najważniejszych elementów kultury, w zależności od tego, co wysuwa się na plan pierwszy wkładamy ją do odpowiednio etykietowanej szuflady. Bywa, więc piosenka rozrywkowa, oparta na prostym pomyśle muzycznym, na melodyjce uporządkowanej

w nieskomplikowanej frazie, nieskomplikowanych brzmieniach. Bywa „aktorska”, eksponująca indywidualny sposób interpretacji, uwypuklająca osobowości niepowtarzalnego odczytania, w którym interpretator właściwie staje się współautorem sensu. I bywa piosenka „literacka”… Tworzy ją artystyczny tekst, tekst z pięknym literackim wyrazem, duszą… Wykonawca w tej formie artystycznej jest przede wszystkim nośnikiem, a nie źródłem wartości. Tymi wszystkimi odmianami piosenki zajmuje się stargardzka grupa „De Facto”, działająca od 1991 r. przy Stargardzkim Centrum Kultury. Niezmiennie, do dnia dzisiejszego prowadzona przez Celinę Gładysz. Członkowie grupy to młodzi ludzie, chcący kultywować tradycję piosenki artystycznej… Pod okiem i bacznym uchem instruktora pracują nad emisją głosu

i dykcją, nad tekstem i interpretacją jego. Zespół „De Facto”, ma za sobą wiele koncertów, które uświetniają imprezy Stargardzkiego Centrum Kultury, lub stanowią osobną część życia kulturalnego Stargardu:

- Lata dwudzieste, lata trzydzieste

- Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej

- Wspomnień Czar

- Listy bez adresu

- Oratorium Bożonarodzeniowe

- Nie budźcie mnie

- Radość i Chwała

-Na wszystkich dworcach świata

- Noc z różami

- Pogoda na Szczęście

- Pogoda na Szczęście  Bis

- Noc taka cichutka, zimna...

- Trzymaj sięswoich chmur

- Gdzieś ponad Tęczą

- Jest cudnie

Jeśli jesteś osobą uzdolniona muzycznie, dołącz do nas! Ćwicz swój warsztat artystyczny i baw się z nami. Baw się muzyką oraz tekstem, dodaj do nich swoją interpretację i stań w świetle reflektorów… Zapraszamy.

De Facto, instruktor: Celina Gładysz Sala 106