• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 2 ]


Historia 2009


Igła 2009

W dniach 1-3 października 2009, w Ostrołęce odbył się V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych- Igła 2009. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 13 teatrów w tym stargardzki zespół Krzywa Scena. Charakterystyczna dla Igły jest kameralność i duża dbałość o potrzeby zespołów występujących. To właśnie na tym festiwalu spotkałyśmy się z tak profesjonalną obsługa techniczną, co w dużej mierze pomogło nam przed spektaklem. - mówiły aktorki Krzywej Sceny. W tym roku zespół reprezentowały: Agnieszka Borkowska, Agnieszka Głowacka, Ewa Styczewska i Iwona Zasada ze spektaklem Nienawiść. Jury w składzie: Magdalena Waligórska, Jan Zdziarski i Jacek Jarzyna docenili pracę, jaką włożyły one w spektakl i podzielili się swymi wrażeniami i uwagami na temat przedstawienia podczas konsultacji z zespołem. Efektem tego było przyznanie Krzywej Sceny Srebrnej Igły. Innymi nagrodzonymi zespołami były: teatr Ecce Homo za spektakl Persona”, teatr W Krzywym Zwierciadle za spektakl Puzzle oraz teatr Uhuru za spektakl Pierogi- zespoły te otrzymały Złote Igły. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna Igła będzie równie udana jak ta.

Agnieszka Borkowska

Teatr Krzywa Scena zakwalifikował się wraz ze spektaklem „Z kury syny” na Międzynarodowy Festiwal teatralny „Drabina” we Lwowie, który odbędzie się w dniach od 5 do 9 listopada 2009 roku.

PRO-CONTRA 2009

W dniach od 9-11 października w Szczecinie, odbyła się siódma edycja Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA 2009. Do roku 2008 przegląd funkcjonował pod nazwą GiW. Organizatorem festiwalu od samego początku jest Teatr Nie Ma a w tym roku zaprezentowali się aktorzy z Belgii, Czech, Litwy, Polski i Niemiec. Teatr Krzywa Scena ze Stargardzkiego Centrum Kultury w tym roku zaprezentował spektakl „Bez grzechu”.Zwycięzcą festiwalu Pro-Contra został belgijski Théâtre Universitaire Royal de Liège & Troza Ensemble, prezentujący spektakl „Projekt Eden". Wyróżniony został zespół z Wilna TEATRAS - STUDIJA „PALĖPĖ”, za spektakl „Garnitur” oraz stepnickie „Puzzle” przedstawione przez Teatr w Krzywym Zwierciadle. Nagrodę publiczności otrzymał zespół ANIMI ORCHESTRAE za spektakl „PRO MEMORIA albo ZACHŁYŚNIĘCI”. Festiwalowi towarzyszyła wystawa fotografii oraz kostiumów.

Natalia Wiśniewska

Czechy.jpg

Litwa3.jpg

PA090002.jpg

PA100271_2_.jpg

PA100273.jpg

PA110668.jpg

PA110677.jpg

PA110690.jpg

PA110698.jpg


W dniach 26- 27 marca 2009 r. Teatr „Krzywa Scena” działający przy Stargardzkim Centrum Kultury, uczestniczył w XVI Ogólnopolskim Otwartym Festiwalu Teatrów Amatorskich ODEON 2009 w Andrychowie. Młode artystki na deskach andrychowskiej sceny zaprezentowały spektakl pt.: „Sny” w reżyserii Tatiany Malinowskiej- Tyszkiewicz, spektakl który w wykonaniu

Magdaleny Gładysiewicz oraz Agnieszki Głowackiej uświetnił, ten jakże znany w całej Polsce,

festiwal teatralny. Dziewczęta pomimo męczącej podróży oraz awarii sprzętu technicznego, oddały całą swoją „artystyczną duszę”, by i w tym roku zdobyć laury w Andrychowie. Niestety to nie wystarczyło- spektakl nie został nagrodzony, co wcale nie pogorszyło nastrojów młodych, uzdolnionych aktorek „Krzywej Sceny”. Cenne doświadczenie, możliwość prezentacji swoich umiejętności, kultywowanie tradycji teatralnej- dla nich liczy się tylko to.

Stargardzkie Centrum Kultury składa serdeczne gratulację dziewczętom za ich upór, pracę

i niewątpliwy talent aktorski.

DSC_5643.jpg

DSC_8522.jpg

DSC_8527.jpg

DSC_8528.jpg

DSC_8531.jpg

DSC_8535.jpg

DSC_8537.jpg

DSC_8540.jpg

DSC_8542.jpg

DSC_8544.jpg


Z kury syny” nagrodzone

w Dolinie Kreatywnej

spektakl__z_kury_syny_.jpg

Dolina Kreatywna to program Telewizji Polskiej. Jego celem jest promocja młodych talentów, nieznanych jeszcze twórców w wieku 14–25 lat. Co miesiąc ogłaszany jest konkurs w jednej z dziedzin sztuki (fotografia, literatura, multimedia, teatr, taniec, sztuki plastyczne, animacja kultury, film, muzyka, design), laureaci otrzymują cenne nagrody.