• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Luty 2009


Realizując nasz projekt pt, „Z historią na Ty” w ramach programu „Make a Connection” – Przyłącz się ! w miesiącu lutym zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie dla naszych podopiecznych – Dzieci z Domu Małego Dziecka, które miało na celu zapoznanie ich z tematyką historii średniowiecza, nawiązując do dziejów naszego miasta.

W trakcie tego spotkania dzieci wykazywały głównie swoje zdolności plastyczne – rysowały swojego wymarzonego króla / królewnę oraz kolorowały gotowe szablony – kolorowanki, związane z tematyką historii. Obecnie ich prace można oglądać na zorganizowanej przez wolontariuszki Centrum Otwarte Drzwi wystawie w Stargardzkim Centrum Kultury, przy którym działamy.

Dzieci rozwiązały również quiz historyczny, którego pytania były sformułowane tak, aby nie przypominał sprawdzianu, lecz przybrał formę zabawy.

Nasze Dzieci całe przedsięwzięcie odebrały pozytywnie i czynnie uczestniczyły w pierwszych zajęciach, wykazując duże zainteresowanie, co było dla nas bardzo ważnym znakiem.

Teraz wiemy, że pomysł był strzałem w dziesiątkę, a zaangażowanie dzieci pomoże nam w pełni zrealizować cały projekt, bez większych przeszkód.

dzieci_1_luty.jpg

wystawa_2_luty.jpg