• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2010


ROK 2010 – materiały archiwalne
Jury X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej „O Złote Koło Młyńskie” w składzie: Jadwiga Gałęska-Tritt, Piotr Bukartyk, Janusz Grzywacz, Celina Gładysz w dniu 24.04.2010 r. po wysłuchaniu 12, zakwalifikowanych do Konkursu „O Złote Koło Młyńskie”, wykonawców, postanowiło dokonać podziału nagród, innego, niż zostało to przewidziane w regulaminie Konkursu i przyznało:
Trzy równorzędne wyróżnienia ufundowane przez Hotel – Restaurację „Spichlerz” oraz Stargardzkie Centrum Kultury,:
Marcinowi Francowi,
Agnieszce Kostenckiej
wraz z akompaniatorem Andrzejem Marczyńskim ,
Aleksandrze Krzyżańskiej.

III Nagrodę, ufundowaną przez Firmę SchoPa Buchbinderei Sp. z o.o. – Izabeli Budzyńskiej,
II Nagrodę, ufundowaną przez Stargardzkie Centrum Kultury – Adriannie Niewolańskiej,
I nagrodę, ufundowaną przez Hotel – Restaurację „Spichlerz” – Zespołowi „Good Staff”.
Najważniejszą nagrodę tegorocznego Konkursu „O Złote Koło Młyńskie” –
Nagrodę Grand Prix, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego oraz statuetkę „Złote Koło Młyńskie”, Jury postanowiło przyznać
Justynie Panfilewicz i Tomaszowi Orłowskiemu
Ponadto Jury wyróżniło specjalnym dyplomem dwóch akompaniatorów:
Tomasza Orłowskiego i Andrzeja Marczyńskiego.
Do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie Jury postanowiło zaprosić Justynę Panfilewicz z akompaniatorem Tomaszem Orłowskim.
Do Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, Jury postanowiło zaprosić Justynę Panfilewicz z akompaniatorem Tomaszem Orłowskim  oraz Zespół „Good Staff”.
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI
,  ufundowaną przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu otrzymał Tercet z Ostatniej Chwili.
Jury pragnie podziękowało Organizatorom za doskonałą realizację przesłuchań konkursowych oraz zaznaczyło, że poziom tegorocznego Konkursu ocenił bardzo wysoko, szczególnie w kwestii przygotowania wokalnego uczestników i starannego doboru repertuaru.

23.04.2010 r. godz.18.00  Kino-Teatr SCK
KONCERT pt. „Trzymaj się swoich chmur”

Zapraszamy do Kino-Teatru na koncert wg scenariusza i reżyserii Celiny Gładysz. Tego wieczoru usłyszymy największe przeboje piosenki literackiej w wykonaniu młodych, stargardzkich artystów oraz laureatów wcześniejszych  edycji Konkursu „O Złote Koło Młyńskie”. W koncercie wystąpią: Izabela Budzyńska, Martyna Mitręga, Patrycja Juchniewicz, Aleksandra Borak, Katarzyna Dusza, Anna Krajewska, Monika Kupis, Joanna Sokół, Anita Raczyńska, Mariusz Ławniczak, Krystian Kowalik, Maciej Kamiński, Andrzej Marczyński z Wejherowa /laureat I nagrody w 2008 roku/, oraz zdobywcy Grand Prix: Natalia Sikora/2004 r./, Magdalena Krzywda i Sławomir Witkowski z Chorzowa/2006 r./, Patrycja Juchniewicz z Pyrzyc/2009 r./. Usłyszą Państwo również tercet AVA ze Stargardu /laureatki Konkursu z 2002, 2003 i 2004 r./
Koncert ten to hołd złożony wielkim gwiazdom piosenki poetyckiej i literackiej .Czasu nie cofniemy, lecz dzięki wspaniałym twórcom, którzy pozostawili w naszej pamięci cudowne dźwięki i teksty z przesłaniem, znajdziemy się tego dnia w zupełnie  innym świecie. Marek Grechuta, Ewa Demarczyk, Agnieszka Osiecka, Elżbieta Adamiak czy Jacek Karczmarski to artyści, którzy pozostają wciąż w naszych sercach. „Dni, których nie znamy”, ”Grande Valse Brillante”, ”Źródło”, ”Niech żyje bal”, ”Jesienna zaduma” to piosenki niebanalne, piękne i wzniosłe, które skutecznie oddziałują na wyobraźnię wrażliwego słuchacza pozostawiając w nim ziarno niepokoju. Ziarno, które ma szansę stać się drzewem i sięgnąć chmur. Dzięki nim podnosimy głowy, niżej pozostawiając kłopoty i troski dnia codziennego. W koncercie wystąpią młodzi adepci sztuki, czujni na codzienne przeżywanie tego świata. Ich kreacje tego dnia będą spokojne lub rozdzierające, namiętne, drapieżne lub czułe, zawsze jednak będą kawałkiem serca oddanym publiczności.


24.04.2010 r. godz.18.00  Kino-Teatr SCK
KONCERT FINAŁOWY
X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej
„O Złote Kolo Młyńskie”

Konkurs „O Złote Koło Młyńskie” odbywa się od wielu lat pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński, który jest jednocześnie fundatorem Grand Prix. W 2010 r. Złote Koło zakręci się po raz dziesiąty!  Jego ideą jest propagowanie mądrej i niebanalnej piosenki, tzw. piosenki „z tekstem”. Konkurs stanowi etap kwalifikacji do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w tym roku również w Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.
W dniach 09-10 marca komisja kwalifikacyjna X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej „O Złote Koło Młyńskie”, spośród 37 kandydatów wyłoniła 12 uczestników Konkursu, którzy walczyć będą o nagrody:

NAGRODA GRAND PRIX „ZŁOTE KOŁO MŁYŃSKIE” oraz 4000 zł
- ufundowana przez Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński
I NAGRODA w wysokości 3000 zł - ufundowana przez Hotel-Restaurację „Spichlerz”
II NAGRODA w wysokości 2000 zł
III NAGRODA w wysokości 1000 zł - ufundowana przez SchoPa Buchbinderei Sp. z o.o.
NAGRODA PUBLICZNOŚCI „WODA NA MŁYN” w wysokości 1000 zł
- ufundowana przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu.
Jak zaznaczyła komisja, wszyscy kandydaci, którzy zgłosili się do udziału w tegorocznym Konkursie, reprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Sprawili tym samym niemały kłopot w podjęciu decyzji o zaproszeniu do Konkursu. Wszystkim kandydatom, którzy tym razem nie wystąpią przed stargardzką widownią, Komisja składa wyrazy uznania i serdecznie dziękuje za chęć udziału w Konkursie.

25.04.2010 r. godz.18.00     Kino-Teatr SCK
Musical HAIR

Ten spektakl muzyczny cieszy się niesłabnącą popularnością już od ponad 40 lat, bo pomimo upływu czasu hipisowskie idee wciąż odradzają się w kolejnych pokoleniach. MIŁOŚĆ, POKÓJ i WOLNOŚĆ to hasła egzystujące w świadomości każdego człowieka, bez względu na to, czy odnoszą się do zbiorowości czy do jednostki. Zawsze gdzieś rodzi się bunt. Bunt przeciwko przemocy, niesprawiedliwości, obojętności, ograniczeniom, dorosłości …, bo wkraczając w dorosłość rezygnujemy bez walki z marzeń i ideałów.
Od samego początku spektakl wzbudzał wiele emocji i kontrowersji z uwagi nagość, wulgaryzmy, obrazoburcze sceny oraz szokujący i daleki od konwencji styl życia hippisów. Nie przeszkodziło to rozprzestrzenić się sztuce na cały świat.
„Hair” opowiada historię hipisowskiej komuny mieszkającej w East Village, nowojorskiej dzielnicy „dzieci kwiatów”. Ci młodzi ludzie chcą zmieniać świat, poszukają nowych dróg i poszukują siebie. Swój bunt manifestują długimi włosami i barwnymi strojami. Barwny korowód postaci: lider grupy Claude, jego przyjaciel Berger, zakochana w nich obu Jeannie (w zaawansowanej ciąży z kim innym), zaangażowana politycznie Sheila, biseksualny pacyfista Woof, czarnoskóry Hud i wielu innych. Kiedy nadchodzi czas powołania do wojska, chłopcy palą karty. Tylko Claude nie chce spalić swojej, bo czuje się odpowiedzialny za kraj.
Akcja rozgrywa się na tle dekoracji przypominającej olbrzymią artystyczną pracownię pełną rozpoznawalnych obrazów będących symbolami lat sześćdziesiątych. Muzyka, taniec i śpiew w wykonaniu pełnych ekspresji młodych aktorów to niezaprzeczalne atuty tego widowiska. Muzyka Galta MacDermota i teksty piosenek Gerome`a Ragni i Jamesa Rado są ponadczasowe i doskonale znane, dzięki ekranowej wersji „Hair” Milosa Formana. W inscenizacji wrocławskiej starano się uniknąć akcentów związanych z sytuacją polityczną Stanów Zjednoczonych sprzed 40 lat. Antywojenne przesłanie ma tu bardziej uniwersalny i ponadczasowy wydźwięk.

libretto i teksty piosenek: Gerome Ragni & James Rado
muzyka: Galt MacDermot

Z__ote_ko__o_m__y__skie_2010_1_.jpg