• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


XIX Finał


033_PLAKAT_680X980mm_19FINAL_2011_RGB_PODGLAD_resize.jpg

||||
XIX FINAŁ
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
9 STYCZNIA 2011r.
Plac zajezdni autobusowej przy Stargardzkim Centrum Kultury

14:00 -15:00


Program artystyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru- Kraków
Prezentacja spektaklu  pt. „Pastorałka o dzwoneczku”


Świąteczny Dzwoneczek wypada z sań św. Mikołaja. W lesie spotyka Anioła i Diabła oraz malowniczą postać zbója Maćka, który zamierza przetopić go na sztabkę i sprzedać". Wszystko jednak kończy się dobrze. Dzwoneczek zaprzyjaźnia się ze "zbójem, który wcale nie ma zbójowego serca". Postanawiają wspólnie spędzić Wigilię.
Występują: Dzwoneczek, Anioł, Diabeł, Zbój Maciek, Święty Mikołaj
Impresariat Artystyczny TEART-  Ryszard Przybysz i Ewa Gronau z  Krakowa


15:00 -15:10 licytacja

15:10 -16:00

Program artystyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru- Kraków
•    zabawy z publicznością,
•    konkursy taneczno- ruchowe,
•    bajkowe  zadania dla dzieci - gry i konkursy,
•    oraz wiele  innych atrakcji.

image006.jpg
image008.jpg
image010.jpg
16:00 -16:15  licytacja,

16:15 -16:40
Koncert zespołu DICE

Zespół Dice, powstał w czerwcu 2007, tworzy go czterech młodych, przystojnych i utalentowanych muzyków pochodzących ze Stargardu Szczecińskiego. Sekretem muzycznym Dice jest proces twórczy – nie pozwalają by ograniczały ich żadne ramy, nie idą wydeptanymi ścieżkami. Ich muzyka jest deskrypcją tego co w danej chwili czują, dlatego też, Dice gra różnorodnie, a co za tym idzie, muzyki “Czterech Kostek” nie sposób opisać jednym słowem. Sami o swojej twórczości mówią: “(...) hardrock połączony z bluesem, rock and rollem i rockiem grany raz ciężej, raz lżej. W repertuarze mamy także kilka spokojnych i nastrojowych utworów. Jesteśmy wszechstronni i otwarci, gramy co nam palce na gryf przyniosą.” Jeśli zaś chodzi o warstwę liryczną utworów Dice, sytuacja przedstawia się podobnie co do muzyki – część tekstów jest poważna i napisana ostrym, szorstkim językiem, aczkolwiek wśród tekstów zespołu można znaleźć też lżejsze i humorystyczne oblicze “Kostek”. ..
Jak zostało już wcześniej powiedziane, zespół powstał w czerwcu 2007. Łukasz, gitarzysta solowy i wokalista, zaangażował do zespołu swojego brata Karola „Burgera”, który gra na gitarze basowej oraz saksofonie altowym. Kolejnym członkiem zespołu był gitarzysta rytmiczny – Mateusz „Szarek”, a następnie do składu dołączył Tomek – perkusista. Jednak, Szarek po krótkim czasie odszedł z zespołu, aby reaktywować swoją dawną kapelę. Miejsce Szarka zajął inny gitarzysta rytmiczny – Rafał „Jogi”. W takim składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert. Niedługo potem Dice rozstał się z Tomkiem, a do zespołu ponownie dołączył Mateusz, jednak tym razem jako perkusista. ..
Dice, mówią o nich: “prawdopodobnie najseksowniejszy zespół świata”, to Karol (gitara basowa i saksofon altowy), Łukasz (gitara solowa i śpiew), Rafał (gitara rytmiczna) i Mateusz (perkusja). Nazwą zespołu jest słowo zaczerpnięte z języka angielskiego oznaczające kostki do gry. Zespół wybrał taką nazwę, ponieważ nikt nigdy nie wie, co może nas w życiu spotkać, tak samo przy rzucie kostkami – nikt nie wie ile oczek wypadnie. ..
Trzy utwory zespołu ukazały się na płycie wydanej 10.11.2010. Płyta jest uhonorowaniem laureatów I Stargardzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych, który odbył się 12.06.2010 r, i na którym Dice zajął pierwsze miejsce!
Dice wystąpił na jednej scenie m.in. z: Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Proletaryat, Tymon & The Transistors, Imish, Pogodno. ..

Dice___Zdj__cie_resize.jpg

16:40 -17:00   licytacja,

17:00 -17: 20
Koncert zespołu Syntezis

Działalność rozpoczęli w grudniu 2007r., aby styczniu 2008 r. dać pierwszy koncert  w pełnym składzie pięcioosobowym. Grają ciężko, ortodoksyjnie, wschodnio, bezkompromisowo i zawsze z przesłaniem, Zostali laureatami  I Stargardzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych. Zagrają  solidną dawkę metalu. Obecny skład zespołu:
Maciej Cieplichiewicz - wokal
Mateusz Delega - gitara
Jakub Szwaja - gitara
Maciej Lis - bas
Sylwester Zdanowski - perkusja

zdj__cie_zespo__u_syntezis_resize.jpg

17:20 -17:40  licytacja,

17:40-18:40
Koncert zespołu Dubska

Dubska to jeden z czołowych polskich zespołów reggae. Grupa powstała w Bydgoszczy w 1999 roku. W ich repertuarze obok witalnych, przebojowych piosenek znaleźć można liryczne dub/reggae o eterycznym, nastrojowym charakterze.
Zespół Dubska wydał w sumie 6 płyt, z czego trzy pierwsze ukazały się „półoficjalnie” i były do nabycia tylko na koncertach. W 2005 roku ukazała się pierwsza oficjalna płyta, zatytułowana po prostu „Dubska”. Od tego momentu regularnie powiększało się grono miłośników bydgoskiego zespołu, a Dubska z kapeli o lokalnej popularności stało się grupą znaną miłośnikom reggae w całym kraju. Zespół umocnił swoja pozycję po wydaniu w 2006 roku albumu „Avokado”. Piosenki z tej płyty były grane w wielu stacjach radiowych a tytułowe „Avokado” przez 3 miesiące nie opuściło prestiżowej listy przebojów „Trójki”.  Trzy piosenki z tej płyty były regularnie emitowane w Radio Bis i lokalnych oddziałach polskiego radia: „Avokado”,” Johny”, „Życie na streecie”.
Własny, niepowtarzalny styl i dwóch charyzmatycznych wokalistów to główne zalety zespołu, które sprawiają, że kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Muzyka Dubska to przebojowe, reggae’owe piosenki, w większości zaśpiewane w języku polskim. W repertuarze zespołu obok wesołych, energicznych piosenek znajdują się  liryczne nastrojowe utwory utrzymane w stylistyce reggae.
W maju 2005 roku udało im się wydać pierwsze oficjalne wydawnictwo nakładem poznańskiej wytwórni Miami Records. Płyta zatytułowana „Dubska” zyskała spore uznanie wśród miłośników reggae i umieściła zespół wśród najciekawszych wykonawców tego gatunku. Zespół wystąpił na najważniejszych reggae’owych festiwalach w kraju: między innymi dwukrotnie na festiwalu Afryka w Toruniu, dwukrotnie na Ostróda Reggae Festival, gdzie w 2004 roku otrzymali nagrodę za najlepszą sekcję rytmiczną, „Nie Zabijaj” - Stare Olesno, Gorzyce Reggae Festiwal, Winter Reggae w Gliwicach, Winter Reggae w Gliwicach, czy na Przystanku Woodstock. Na przełomie listopada i grudnia odbyli wspólną trasę koncertową – BDG Punky Reggae Tour, wraz z bydgoskim Upside Down.
W 2008 roku wydali album zatytułowany „Dubska Division” zrealizowany wspólnie z Gerbertem Gerą Moralesem, wokalistą rosyjskiego zespołu Jah Division.


Obecny skład zespołu:
Marcin „Mucha” Muszyński – wokal
Dymitr „Dymol” Czabański – wokal, gitara
Jarosław „U-Jar” Hejmann – perkusja
Artur „Mały” Małecki – bass
Marcin „Grzyb” Grzybowski – gitara
Jan „Jahu” Gembala – klawisze
Filip „Fil Goood” Racinowski – saksofon
Michał „Misiu” Michota – trąbka

bannerek2_resize.jpg

18:4 0 -18:50  licytacja,

18:50- 19:50
Koncert zespołu Jambo Africa

Porywający, dynamiczny show składający się z największych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Papa Wemba z elementami afrykańskiej muzyki etnicznej.
Jambo Africa to jedyny w Polsce zespół, w którym występują wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy.
 Więcej :
Jambo Africa Mega Mix
Jambo Africa - Megamix (live2008)
Jambo Africa - Nzambe (live2008)
JAMBO AFRICA koncert w Warszawie 2009
Sun Of Jamaica

01.jpg
03.jpg

20:00 - 20:30
Koncert Grupy "De Facto"

Stargardzka grupa „De Facto”, działająca od 1991 r. przy Stargardzkim Centrum Kultury. Niezmiennie, do dnia dzisiejszego prowadzona przez Celinę Gładysz. Członkowie grupy to młodzi ludzie, chcący kultywować tradycję piosenki artystycznej… Pod okiem i bacznym uchem instruktora pracują nad emisją głosu i dykcją, nad tekstem i interpretacją jego. Zespół „De Facto”, ma za sobą wiele koncertów, które uświetniają imprezy Stargardzkiego Centrum Kultury, lub stanowią osobną część życia kulturalnego Stargardu. W swoim dorobku mają znakomite spektakle muzyczne min.: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej”, „Wspomnień Czar”, „Listy bez adresu”, „Oratorium Bożonarodzeniowe”, „Nie budźcie mnie”,  „Radość i Chwała”, „Na wszystkich dworcach świata”, „Noc z różami”, „Gdzieś ponad tęczą” koncert z wykorzystaniem największych przebojów filmowych i musicalowych w reżyserii Celiny Gładysz. Członkowie grupy są laureatami wielu konkursów i przeglądów piosenki artystycznej.

IMG_6421_resize_resize.jpg

W tym roku pod hasłem „dobrze się nakręcić gramy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi”

Spis przedmiotów, licytacja w dniu imprezy.   

Lista fantów do licytacji WOŚP

Kwota zebranych i licytowanych fantów (na scenie) w dniu 09.01.2011 r. przez

Wolontariuszy z Centrum Otwarte Drzwi wyniosła 3.378,45 zł

 Opis  Ofiarodawca  Cena
wywoławcza
 Cena w dniu imprezy

 Koszula WOŚP czarna, z długim rękawem, z nadrukiem, historyczna  z 17 finału WOŚP

IMG_3270_resize.jpeg

 WOŚP  30 zł
200 zł

 Koszulka typu T- shirt -19 finał  WOŚP z napisem gramy równo jak w szwajcarskim zegarku dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi

IMG_3268_resize.jpeg

 WOŚP  30 zł 220 zł

 Kalendarz ścienny -19 finał WOŚP

IMG_3250_resize.jpeg

 WOŚP  20 zł
20 zł

 Kalendarz kieszonkowy 19 finał WOŚP

IMG_3245_resize.jpeg

 WOŚP  20 zł
50 zł

 Płyta DVD, XV Przystanek Woodstock – Koncert Jubileuszowy 1969-2009

IMG_3248_resize.jpeg

 WOŚP  10 zł
20 zł

 Trzy płyty DVD koncerty z roku 2006 i 2007 Przystanek Woodstock

IMG_3246_resize.jpeg

 WOŚP  40 zł
150 zł

 Książka autorstwa Jurka Owsiaka i Jana Skaradzińskiego „Przystanek Woodstock- Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata”

IMG_3252_resize.jpeg

 WOŚP  20 zł
260 zł

 Piłka nożna  firmy adidas JABULANI (SOUTH AFRICA 2010, FIFA WORLD CUP) z autografami piłkarzy z Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard

IMG_3260_resize.jpeg

 Urząd Miasta
 50 zł
90 zł

 Piłka do kosza z oryginalnymi autografami piłkarzy z Klubu Sportowego Spójnia Stargard Szczeciński, wejście do I Ligi 2008/2009

IMG_3256_resize.jpeg

Urząd Miasta 40 zł 320 zł

 Oryginalny kalendarz z Belgii – Bridgestone 2011 – Motorsport FIM Moto GP World Championship

IMG_3262_resize.jpeg

Urząd Miasta  20 zł
85 zł

 Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.


Karnet –Lodowisko
Karnet – Basen
Karnet – Grota Solna
Karnet Fitness   

IMG_3242_resize.jpeg

Prezes Artur Wiśniewski

10 zł
10 zł
30 zł
10 zł

40 zl
30 zł
50 zł
25 zł

 Piłka koszykowa z autografami aktualnych zawodników Klubu Sportowego Spójnia

IMG_3259_resize.jpeg

 Klub Sportowy Spójnia Stargard Szczeciński   
 50 zł
250 zł
 Karnety na Mecze o Mistrzostwo  I LIGI Sezon 2010/2011

Karnet nr 151

Karnet nr 152

 Klub Sportowy Spójnia Stargard Szczeciński

20zł
20zł

50zł
50zł

 Płyty laureatów I Stargardzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych SCK 2010

IMG_3272_resize.jpeg

 Stargardzkie Centrum Kultury  5 zł (trzy płyty)
10zł
15zł

20zł

 Kalendarz Artystyczny SCK 2011

IMG_3264_resize.jpeg

 Stargardzkie Centrum Kultury
 5 zł
20 zł

 Kalendarz Poselski 

 Sławomir Preiss
 10 zł
20 zł

Plakaty WOŚP z poprzednich lat

 WOŚP  1 zł (6 sztuk)
10zł
20zł

20zł
25zł
12zł

7zł

 Katalog Zabytków Powiatu Stargardzkiego TOM I i TOM II

IMG_3240_resize.jpeg

Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim
50 zł
50 zł

Witraż „Pręgowany kot” 2010 r. wyk. Maciej Kamil Markiewicz

IMG_3275_resize.jpeg

Pracownia witrażu przy Klubie Wojskowym w Stargardzie Szczecińskim
40 zł
50 zł
Domek z piernika Małgorzata, Zbigniew Musiał
  5 zł
50 zł

Zdjęcie historyczne LKS Komfort Stargard Szczeciński – Wicemistrzowie Polski w pełnym składzie, autorstwa Tadeusza Surmy.

IMG_3287_resize.jpeg

Tadeusz Surma
40 zł
130 zł
Album “Solidarność” 30 rocznica powstania NSZZ “Solidarność”
Poczta Polska
10 zł
50 zł
Moneta Talar Stargardzki (uncja srebra)
Firma Minct Mennica Zachodniopomorska
50 zł
150 zł
Znaczki z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Poczta Polska
10 zł
20 zł
Koszulka z motywem świecącym
Emila Odulińska
10 zł
50 zł
Masaż leczniczy i relaksacyjny
Edyta Kamecka
10 zł
20 zł
Wizerunek na biletach na I mecz ligowy w Hali Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim
Klub Sportowy Spójnia Stargard Szczeciński
5 zł
35 zł