• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 3 ]


Rok 2009


DNI STARGARDU 2009 – materiały archiwalne

BILBORD2009druk.jpg

Velvet zaprasza na Dni Stargardu 2009


||||

DZIEŃ KONCERTOWY

Amfiteatr Miejski

12.06.2009r. godz. 19:30

godz. 19:30 Szkoła Tańca RESPECT

ok. godz. 19.45 rozstrzygnięcie konkursu „Zmieniamy Stargard”

ok. godz. 19:50 koncert zespołu SUNGUEST

ok. godz. 20.40 Szkoła Tańca RESPECT

ok. godz. 21:00 VELVET

ok. godz. 22:00 LADY PANK

DZIEŃ SPORTU

13.06.2009r.

L.p.

Nazwa imprezy

Godzina

Miejsce

1

PROJEKT „SZCZECIŃSKA 35”



a

Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego „15 Południk” o Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński

sobota

09.00 -18.00

OSiR /piątek,sobota,

niedziela/

b

Turniej Paintballowy

14.00 -17.00

OSiR

c

Mistrzostwa Stargardu w pływaniu pod wodą

10.00-12.00

10.00 -12.00

OSiR

d

Mistrzostwa Stargardu

w pływaniu szkół podstawowych – klasy II i III

16.00 – 18.00

OSiR

e

Festyn rekreacyjny połączony

z pokazem sprzętu do nurkowania

SKSP Barakuda

15.00 -17.00

OSiR

2

Finały Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet

09.00 – 12.00

Sala gimnastyczna

ZSO Oś.Zachód A 5

3

Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy rocz.1997 o Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński

09.00– 13.00

Stadion ul.Ceglana

4

„SOBOTA BOKSERSKA”- DARIUSZ MICHALCZEWSKI ZAPRASZA



a

„Ale Frajda z Mistrzem Boksu Dariuszem Tiger Michalczewskim”

11.30

Hala Miejska

b

Mecz bokserski Polska-Niemcy

14.30

Hala Miejska

5

Turniej Koszykówki Ulicznej

14.30 – 17.00

ul.Szczecińska 35

6

Finał Stargardzkiej Ligi Koszykówki Męskiej

14.00 – 18.00

Sala Gimnastyczna ZS nr 2

7

XVII Stargardzki Bieg Uliczny

14.30 – 17.00

ul. Szczecińska

8

Festyn Zapaśniczy

14.30 – 17.00

ul. Szczecińska 35

9

II Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych

w Armwrestlimgu

14.00 – 18.00

ul.Szczecińska 35

10

Ogólnopolski Bieg Uliczny

o „Błękitną Wstęgę Stargardu”

17.30 – 20.00

ul. Szczecińska

11

Parada motocykli

HARLEY-owych i sportowych

20.00-21.00

ul.Szczecińska

12

XXI Kolarskie Kryterium Nocne

o Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński

21.30 – 23.30

ul. Szczecińska

13

Pokaz sztucznych ogni

24.00

ul.Szczecińska

Od godziny 13.30 – 24.00 występy zespołów muzycznych i wokalnych na scenie przy OSiR

DZIEŃ HISTORYCZNY

14.06.2009r.

teren przy Domu Kultury Kolejarza

godz. od 11.00 – do 18.00

godz.11.00 Giełda staroci. Monety, banknoty, pocztówki, znaczki, medale, militaria, i inne. Kupisz, sprzedasz, wymienisz.

teren przy Bramie Portowej

godz. od 13.00 – do 20.00

W imprezie udział wezmą grupy odtwórstwa historycznego:

Drużyna Grodu Trzygłowa, Grupa von Borcke, Bractwo Maltańskie, Grupa JANTAR, Zbrojna Gwardyja, Grupa DRA (śpiewy historyczne), Grupa MOHORT (rzemieślnicy), Grupa MIDGARD (stragany historyczne), Zielarze Poznańscy (stragany historyczne), Garncarstwo Artystyczne.

Program imprezy:

13.00 Rozpoczęcie - krótka prezentacja grup odtwórstwa historycznego.

13.05 Śpiewy historyczne

13.10 Koncert zespołu muzyki dawnej

13.30 Pokazy inscenizujące życie średniowieczne (prezentacja pancerzy,

tkanie na bardzie, wybijanie monet)

14.00 Rycerz konferansjer prowadzi: pokazy walk, rzemiosł, konkursy

rycerskie, gry i zabawy rycerskie

14.30 Koncert zespołu muzyki dawnej

14.50 Blok konkursowy (strzelanie z łuku, kuszy, miotanie toporem i

oszczepem)

15.20 Pokazy walk, inscenizacja bitwy (Słowianie – Pomorzanie)

15.40 Blok konkursowy (nauka fechtunku, ścinanie głów kapusty, walki

na miękkie poduchy)

16.10 Koncert zespołu muzyki dawnej

16.25 Pokaz walk Słowian i Wikingów

16.50 Historyczne zabawy dla dzieci - „Zagroda Gniewka”

17.10 Historyczny Pokaz Mody”

17.30 Gry i zabawy dla publiczności

17.50 Koncert muzyki słowiańskiej i skandynawskiej wykonywanej na

replikach dawnych instrumentów

18.10 „Dzieci- kontra rycerze” - konkursy

18.30 Prezentacja tańców średniowiecznych (4 tańce)

18.45 Prezentacja „Z katowskiego pnia”- wybrane metody katowskie

19.00 Prezentacja tańców średniowiecznych (4 tańce)

19.15 Walki pokazowe (sparing oraz szykowe) i traktatowe na miecze

jednoręczne z tarczami, miecze półtoraręczne, pokaz tańców,

19.35 Pokazy walk (pojedynki i walki grupowe- reżyserowane z

konferansjerką), „damy dworu” – tańce średniowieczne

20.00 Zakończenie „Jarmarku”- „Modlitwa Nowajki” – śpiewy

historyczne

Dodatkowe atrakcje w ciągu całego dnia:

· obozowisko rycerskie,

· obozowisko rzemieślników: kowala, sokolnika, rybaka, tkaczki, skórnika

· edukacyjne- konkursy dla dzieci

· stragany średniowiecznie

· stoiska ze sprzedażą dawnego jadła (podpłomyki zioła herbatki)

· „Jarmark średniowieczny” - malowanie buziek

· wystrzały z broni prochowej,

· wróżby i hazard średniowieczny z nagrodami

· bezpiecznie walki publiki i ubieranie w zbroję

· historyczni kuglarze (chodzenie na rękach, salta, broń drzewcowi)

· „Dzieci - kontra rycerze”- konkursy

· strzelanie z łuku przez zebraną gawiedź (publiczność )

· wystrzały z broni czarnoprochowej

· śpiewy historyczne

· garncarstwo artystyczne

· prezentacja projektu – pt. „Z historią na Ty”