• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2010


DNI STARGARDU 2010 – materiały archiwalne

DNI2010_22_.jpg

||||


Genesis Klassik – Ray Wilson & Berlin Symphony Ensemble

Ray Wilson to jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów muzycznych świata.  Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa.
Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata ( numer 1 w Wielkiej Brytanii).

W 1999 Ray roku wydał  album „Millionairhead” z zespołem CUT. Zespół nie zaistniał jednak na dłużej a Ray współpracował w między czasie  ze Scorpions czy  dj-em Arminem Van Burrenem z, którym wykonał napisaną przez siebie kompozycję Yet  Another Day. Bardzo ważne i kultowe dla fanów szkockiego wokalisty okazały się  jego solowe albumy; Change (2003) i The next best thing (2004).

Od 2006 roku Ray Wrócił do pracy ze Stiltskin (całkowicie nowy skład zespołu) i stworzył pod szyldem Ray Wilson & Stiltskin album „She, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami. W 2009 roku powstał najnowszy album solowy Raya – „Propaganda Man”. Od 2009 roku Ray mieszka na stałe w Polsce, w Poznaniu.
Obecnie promowany jest najnowszy projekt artysty – Genesis Klassik – Ray Wilson & Berlin Symphony Ensemble

111.jpg

Najnowszy projekt muzyczny Raya Wilsona

Genesis Klassik to połączenie głosu  Raya Wilsona, kultowych kompozycji grupy GENESIS i muzyków Berlin Symphony Ensemble. Muzycy klasyczni dodają nowego smaku twórczości Genesis natomiast nie zmieniają jej oryginalnego charakteru przez co kompozycje nie tracą pierwotnych walorów.

Projekt przedstawia zarówno kultowe utwory z czasów „progresywnej” twórczości Genesis jak i znane kompozycje z lat 80’’ i 90’’. Charyzma Raya Wilsona w połączeniu z pasją muzyków Berlin Symphony Ensemble tworzą niezwykłą atmosferę podczas koncertów, zabierając publiczność w fascynującą wyprawę przez wszystkie okresy działalności zespołu Genesis (od czasów Petera Gabriela, przez Phila Collinsa do Raya Wilsona).

Podczas koncertu można usłyszeć takie utwory jak;

"I Can’t dance", "Another Day in Paradise", "Follow You, Follow Me", "No Son Of Mine", "Carpet Crawlers", "Land of Confusion ","Not About Us",  "Jesus He Knows Me" ,"Solsbury Hill" (Peter Gabriel), Another Cup Of Coffee" (Mike & the Mechanics)

2222.jpg

W skład Berlin Symphony Ensemble wchodzą wybitni niemieccy muzycy mający na swoim koncie współpracę zarówno z prestiżowymi projektami i ośrodkami muzyki poważnej jak i gwiazdami muzyki rozrywkowej.

Tobias Unterberg: (Wiolonczela)

Współpraca między innymi z; "Neue Philharmonie Frankfurt" & Bobby Mc. Ferrin , Chris de Burgh,  Robin Gibb,  Jethro Tull , Chris Thompson,  , Veljanov, New Model Army, Berlin String Modul, Neue Philharmonie Frankfurt, Eric Fish & Friends, Pascal von Wroblewsky, CITY, Trio le Chateau, Mila Mar, Silbermond, der Schulz, Berlin String Modul.

Kristin Sy: (I Skrzypce)

Berliner Symphoniker, Friedrichstadtpalast Berlin, Philharmonie Potsdam, Montserrat Caballee, Jose`Carreras, Rodger Hodgson, Sarah Brightman, Modern Talking, Michael Bolton, Toni Christie, Roxette, Loona oraz udział przy wielu produkcjach muzycznych dla stacji  telewizyjnych w Niemczech.

Nora Bösel: (II Skrzypce)

Berliner Philharmonie , Berliner Staatsoper / Semperoper Dresden, Michael Bublé, Roger Withaker, U96, City oraz udział przy wielu produkcjach muzycznych dla stacji telewizyjnych w Niemczech.

Yvonne Fechner  (III Skrzypce)

Berliner Philharmonie Orchestra , Ich & Ich, ADORO, Apassionata, Nena , Silbermond , Lift , DEINE LAKAIEN, Jeanette BiedermannBudka Suflera


Znowu w życiu mi nie wyszło…” – tak na pewno nie mogą zaśpiewać o sobie członkowie zespołu Budka Suflera, którzy w tym roku świętują jubileusz 35-lecia istnienia na scenie muzycznej. To, obok Bajmu i  Dżemu, jedna z najstarszych  polskich formacji, które miały wpływ na kształt rodzimej muzyki rozrywkowej.

Początki grupy sięgają 1969 roku, kiedy to grupa licealnych kolegów z Krzysztofem Cugowskim na czele postanowiła rozpocząć wspólne występy. Jednak oficjalną datę powstania Budki Suflera wyznacza rok 1974. To właśnie wtedy powstał utwór „Sen o dolinie”, który przyniósł prawdziwą eksplozję popularności.

Rok później Budka Suflera wypuściła na rynek swój debiutancki album zatytułowany „Cień Wielkiej Góry” uznawany za jeden z najważniejszych krążków w dziejach polskiej muzyki rockowej.
Kolejna płyta - „Przechodniem byłem między wami” – pojawiła się w 1976 roku  uzyskując status Złotej Płyty – po raz pierwszy w historii zespołu.

Od 1978 roku po odejściu z zespołu Krzysztofa Cugowskiego,  przewinęło się wielu wokalistów i muzyków mi.in. Stanisław Wenglorz, gitarzysta Jan Borysewicz, Andrzej Mogielnicki, wokalista Romuald Czystaw.

W latach 1978 - 1982 zespół nagrał trzy albumy, w tym "Na brzegu światła". Jest to jedyna płyta gdzie Romuald Lipko komponował muzykę do wcześniej napisanych tekstów przez Bogdana Loebla. W tym okresie zespół współpracował z Anną Jantar akompaniował Izabeli Trojanowskiej. Lata 80. to również czas udanej współpracy grupy z wokalistką Urszulą Kasprzak, znaną dziś po prostu jako Urszula. Wspólnie nagrali cztery albumy, z których pochodzą takich przeboje jak:. „Malinowy Król” czy „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Z Felicjanem Andrzejczakiem formacja  nagrała swój wielki przebój - „Jolka, Jolka pamiętasz”, który osiągnął niebywały sukces. W latach 80.  Budka nagrała jeszcze trzy albumy: „Czas czekania, czas olśnienia” (1984), „Giganci tańczą” (1986), „Ratujmy co się da” (1988). Pod koniec lat 80 tych grupa wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Powrót zespołu do kraju zaowocował wydaniem świetnej płyty „Cisza” (1993).

Krążek został nagrany w zmienionym składzie: Cugowski, Lipko, Zaliszewski, Jurecki, Radulim. Sukces osiągnęły piosenki „Twoje radio” oraz „Cisza jak ta”, a płyta pokryła się Złotem.

Dwa lata później ukazał się kolejny album Budki, zatytułowany „Noc”. Jednak największy sukces - rzadko spotykany w takiej skali w Polsce - przyszedł w 1997 roku wraz z pojawieniem się albumu „Nic nie boli tak jak życie”. Wyobraźnię wszystkich przerosło powodzenie utworu "Takie tango".

Po wydaniu płyty „Mokre oczy” w roku 2002,  nastąpiły kolejne roszady w Budce Suflera.  W zespole dodatkowo pojawiła się sekcja instrumentów perkusyjnych obsługiwanych przez Anię Patynek. Drugie stanowisko klawiszy obsługuje Piotr Kominek, na basie gra Mirosław Stępień, a nowym gitarzystą został Łukasz Pilch. W takim zestawieniu Budka przystąpiła do nagrania jubileuszowego albumu „Jest”. Formacja uczciła swoje 30-lecie wielkim koncertem na festiwalu w Opolu. Z Budką gościnnie zaśpiewała Urszula, Natalia Kukulska, Felicjan Andrzejczak, Piotr Cugowski, a także mega gwiazdy Gary Brooker i Garou.

30 października 2009 roku światło dzienne ujrzała kolejna płyta Budki Suflera zatytułowana „Zawsze czegoś brak”, która ukazała się z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia zespołu.

.............„Granie na rockowej scenie to nie tylko pasmo sukcesów. To też balansowanie na linie, z której w każdej chwili można spaść. To olbrzymie stresy, duże obciążenia fizyczne, psychiczne. Zespół przeżywa wiele momentów, które nie błyszczą tak pięknie jak na zdjęciach, w teledyskach. Za tym wszystkim kryją się szare dni ciężkiej pracy ze świadomością, że to co robimy w każdej chwili może się skończyć” – słowa Tomasza Zeliszewskiego stanowią doskonałe podsumowanie dotychczasowej kariery zespołu.

CHILLA – laureat I Stargardzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych

Chilla tworzy muzykę z pogranicza Bluesa i Rocka. Zespół powstał we wrześniu 2008 roku, lecz ostateczny skład ukształtował się w lutym 2009 r.

Zespół tworzą:
Marek Ziembicki  - wokal, gitara elektryczna rytmiczna
Dawid Pelc – gitara basowa
Dawid Cieślak – klawisze
Bartek Ziembicki – perkusja
Krzysztof Kuśmierek – saksofon
Krzysztof Gajek – trąbka
Marcin Olewski – gitara elektryczna solowa

Teksty tworza głównie Dawid Cieślak i Bartek Ziembicki, a kompozycją Marek Ziembicki. Każdy członek zespołu dodaje „nutkę” od siebie i w ten sposób powstaje muzyka Bluesowo-Rockowa.

IMG_8850_resize.jpg

IMG_8936_resize.jpg

II Stargardzki Jarmark Średniowieczny

20_VI.jpg

||||

 II STARGARDZKI JARMARK ŚREDNIOWIECZNY
PRZY BRAMIE PORTOWEJ

Z UDZIAŁEM RYCERSTWA, W STROJACH Z EPOKI, W TYM CIĘŻKA JAZDA KONNA, OBOZOWISKA I STRAGANY HISTORYCZNE.

20.06.2010 R. (NIEDZIELA)


11:00 PRZEMARSZ RYCERSTWA WRAZ Z KONNICĄ BOJOWĄ I WYSTRZAŁAMI Z BRONI PROCHOWEJ,
12:00 ROZPOCZĘCIE IMPREZY, PRZYWITANIE GRUP RYCERSKICH Z PREZENTACJĄ OKRZYKÓW BOJOWYCH,
12:30 – 13:00 POKAZ WOLTYŻERKI KONNEJ,
13:00 – 14:30 TURNIEJ WALK PIESZYCH W HISTORYCZNYM STYLU
13:00 – 14:30 TURNIEJ STRZELECKI DLA RYCERSTWA,
13:00 – 13:30 POKAZ MACHIN OBLĘŻNICZYCH I BRONI PROCHOWYCH            (PUBLICZNOŚĆ BĘDZIE MOGŁA STRZELAĆ Z BOMBARD, HAKOWNIC I PISZCZELI ORAZ Z PIĘCIOMETROWEGO TREBUSZA DO CELU) ,
13:30 – 14:00 NAUKĄ RZEMIOSŁA - WYKUWANIE WŁASNYCH PIERŚCIENI U KOWALA, TWORZENIE Z GLINY I CERAMIKI WŁASNYCH DZIEŁ, STRZELANIE Z ŁUKU U FLECZERA, ROZPALANIE OGNISKA KRZESIWEM ITD.),
14:00 POKAZ UZBROJENIA HISTORYCZNEGO Z UBIERANIEM W ZBROJE I WALKĄ,
15:00 POKAZ MAKIJAŻU I MODY ŚREDNIOWIECZNEJ
15:00 – 16:30 TURNIEJ WALK PIESZYCH W HISTORYCZNYM STYLU
15:30 ŚPIEWY HISTORYCZNE,
16:00 POKAZ WOLTYŻERKI KONNEJ,
16:30 TURNIEJ DRUŻYNOWY RYCERZE KONTRA MIESZCZANIE Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ
17:30 KĄCIK KATA, PREZENTACJA TORTUR ŚREDNIOWIECZNYCH
18:00 WIELKA INSCENIZACJA BITWY RYCERSKIEJ  „WOJNA PSZENNA”,
19:00 TURNIEJ BOJOWY DRUŻYNOWY ZWANY BOHURTEM.
20:00 KONCERT GRUPY „WĘDROWNA TRUPA RODERYKA”,
21:00 POKAZ TAŃCÓW HISTORYCZNYCH Z NAUKĄ TAŃCA,
21:30 ZAKOŃCZENIE.

CAŁODNIOWE ATRAKCJE:
12:00 18:00


1. POKAZ UZBROJENIA ZACZEPNO–OCHRONNEGO ORAZ BRONI ŚREDNIOWIECZNEJ Z BEZPIECZNĄ WALKĄ PUBLIKI NA PALCATY,
2. KĄCIK PUSZKARSKI – POKAZ SPRZĘTU PUSZKARSKIEGO Z UDZIAŁEM PUBLIKI – HAKOWNICE, BOMBARDY, PISZCZELE, TARAŚNICE ITP. (WYSTRZAŁY),
3. SPRZEDAŻ JADŁA HISTORYCZNEGO,
4. WRÓŻBY I HAZARD Z NAGRODAMI DLA PUBLICZNOŚCI,
5. STOISKO KOWALA ŚREDNIOWIECZNEGO WRAZ Z NAUKĄ KUCIA DLA PUBLICZNOŚCI,
6. STOISKO PŁATNERZA ZE ZBROJAMI I ELEMENTAMI UZBROJENIA HISTORYCZNEGO,
7. STOISKO ROGOWNIKA, POKAZ RZEMIOSŁA ORAZ WYROBY NA SPRZEDAŻ,
8. GARNCARZE – NAUKA GARNCARSTWA Z MOŻLIWOŚCIĄ STWORZENIA WŁASNYCH DZIEŁ, ORAZ SPRZEDAŻ PRZEDMIOTÓW WZOROWANYCH NA WYKOPALISKACH,
9. RZEŹBIARZ HISTORYCZNY, POKAZ RZEMIOSŁA I SPRZEDAŻ WYROBÓW,
10. FLECZER – WYKONYWANIE ŁUKÓW I STRZAŁ,
11. PŁATNERZ KOLCZY – POKAZ RZEMIOSŁA I SPRZEDAŻ WYROBÓW KOLCZOCH,
12. OBÓZ ŚREDNIOWIECZNY (30 NAMIOTÓW I STRAGANÓW HISTORYCZNYCH, PALENISKA, KOCIOŁKI Z TRÓJNOGAMI, NARZĘDZIE UŻYTKOWE I OZDOBNE, MEBLE ŚREDNIOWIECZNE),

13. NAUKA STRZELANIA Z ŁUKU DLA PUBLICZNOŚCI DO TARCZY,
14. KUGLARZE HISTORYCZNI (POKAZY OGNIA, BROŃ DRZEWCOWA, SZCZUDŁA, SZARFY),
15. KĄCIK KATOWSKI Z UDZIAŁEM PUBLIKI,
16. MINSTREL I KOMEDIANT HISTORYCZNY,
17. PRZEWIDYWANI INNI HISTORYCZNI WYSTAWCY (KALETNIK, BARTNIK, MIODOSYTNIK ITP.).

Kogo będzie można „zobaczyć” na II Stargardzkim Jarmarku

Średniowiecznym przy Bramie Portowej

Grupa organizacyjna:

Grupa Odtwórstwa Historycznego von Borcke.

Bractwo istnieje od 2006 roku, ale niektórzy z jego członków działają w Ruchu Rycerskim od dwunastu lat. W Bractwie jest sekcja walcząca, łucznicza, artyleryjska, taneczna, kuglarska i rzemieślnicza. W 2006r. Grupa Odtwórstwa Historycznego von Borcke i Drużyna Rycerska Zamku Falkneburg „Czarna Wataha” wspólnie zajęły się odnawianiem dziedzińca stuletniego spichlerza. W samym spichlerzu pojawił się kącik rycerski z ekspozycją sprzętu. Latem zorganizowano w nim turniej na którym pojawiła się setka rycerstwa. W 2007r. ponad pół tysiąca mieszkańców Złocieńca mogło zobaczyć inscenizację porwania księcia Wilhelma z Geldrii przez średniowiecznych złocieniaków. Już rok później G.O.H. von Borcke wraz z Chorągwią Pomorską nakręcili amatorski film o zatargu Drahimskim. W samym Internecie obejrzało go ponad 700 osób.
www.gruparycerska.pl

Kramy historyczneSTOKPORT
Członkowie grupy zajmują się odtwórstwem wieków od X do XIX. Działają we współpracy z Opolskim Bractwem Rycerskim oraz gronem rzemieślników wystawiających swoje kramy na wielkiej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Ci rzemieślnicy należą do elitarnej grupy ludzi tworzących rękodzieło wieków dawnych. Kramy oferują wino z winogron i żurawiny, kowalstwo artystyczne: medaliony z mosiądzu i miedzi, mydła saracenów ręcznie robione z olejków roślinnych i ekstraktów owocowych.

STOKPORT.jpg

STOKPORT2.jpg


Teatr Ognia Ugnis
Występy Teatru „UGNIS” są nawiązaniem do korzeni człowieka próbującego okiełznać ogień. Utrzymane są w konwencji misterium. Podczas występów stale przewijającymi się motywami są czerń i biel, ciało i ekspresja CZŁOWIEK I OGIEŃ. Misją przedstawień jest ukazanie partnerstwa Człowieka i Ognia jako przyjaciół, kochanków i wojowników. Aktorzy teatru tańcząc, wykonują skomplikowane akrobacje za pomocą łańcuchów zakończonych płonącymi kulami w konsekwencji tworząc z synchronizowane układy choreograficzne w rytm muzyki. Artyści czerpią inspiracje z życia codziennego i własnej miłości do ognia.
www.ugnis.kultura-kaliszpom.com


Teatr Ognia Płonąca Trupa
Okiełznanie ognia i użycie go w artystycznych spektaklach to dosyć kontrowersyjny pomysł, a jednak został zrealizowany przez młodych mieszkańców powiatu drawskiego. Maski, ognisty oddech, płonące miecze, to tylko mały fragment tego, czym obecnie Teatr ognia „Płonąca Trupa” czaruje publikę.
RZEMIEŚLNICY HISTORYCZNI


Kram Jorunda - rogownictwo
Właściciel Kramu Jorunda na co dzień związany jest z Grupą Historyczną MIDGARD, która zajmuje się odtwarzaniem kultury ludów północy z okresu wczesnego średniowiecza, zwanych potocznie Wikingami, oraz z Drużyną Zamku Falkenburg Czarną Watahą - odtwórcami przełomu XIV i XV w. Od kilku lat zajmuje się obróbką poroży i rogów. Wykonuje różnego rodzaju pojemniki (igielniki, solniczki), ozdoby, igły, rękojeści i okładziny do noży.
www.jorund.rycerze.net

Kram_Jorunda.jpg

KRAM_JORUNDA_LOGO.jpgVespa - fleczer
Patryk Pokorski zajmuje się odtwórstwem historycznym od czterech lata. Moja działalność ukierunkowana jest na produkcję strzał tradycyjnych. Kupić można u niego również akcesoria łucznicze, takie jak: maty słomiane, cele łucznicze w postaci tarcz FITA, materiały do wyrobu strzał, pacynki itp. Wystawia kramy, organizuje objazdową strzelnicę i turnieje łucznicze. Stara się stale poszerzać asortyment i spełniać wszelkie oczekiwania klientów. 

Grupa Kaskadersko-Historyczna „DŻYGIT”
Grupa kaskaderów z wieloletnim stażem, zajmująca się pokazami konnymi i pieszymi z różnych epok historycznych. Zajmują się pokazami dla widowni oraz organizowaniem rozrywek dla publiczności. Pracowali przy takich realizacjach jak :
•    Pokazy woltyżerki konnej inscenizacjach historycznych na zamku w Gniewie;
•    Rekonstrukcje wojsk kozackich z pokazem władania bronią na festiwalu „Dni Wilanowa” w Warszawie;
•    Tresura koni na „Międzynarodowy Turniej Rycerski na kopie Jana III Sobieskiego”
•    Pokazy „joustingu”, turnieju walki na kopie;
•    Koordynowanie działań podczas wielkiej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem;
•    Odgrywanie bitew w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie;
•    Organizacja „Bitwy pod Świecinem”, inscenizacji bitwy na Pomorzu z okresu średniowiecza;


Wędrowna Trupa Roderyka
www.myspace.com/roderyk
Grupa RODERYK powstała teoretycznie pod koniec 2008 roku, jednak początki jej sięgają znacznie bardziej zamierzchłych czasów. Wówczas to jej założyciel - Mariusz Rodziewicz, rodem z Międzyrzecza, wędrował samotnie po traktach i duktach zatrzymując się w różnych karczmach i gospodach, dworach i zamkach - tam uświetniał wieczory ku lepszej zabawie śpiewając pieśni o rycerskich czynach i damach w których to owi rycerze zatracali się bez pamięci ... Opuściwszy swój ojczysty gród wędrując to na północ, to na południe, wschodu i zachodu nie pomijając, spotkał wczesną jesienią Macieja z Piaseczna - spotkali się w grodzie Wrocławiem zwanym, bo jak sama nazwa wskazuje do Wrocławia się wraca. Pod koniec roku 2009 do grupy dołączył nowy muzyk - Jan Tom, dzięki któremu brzmienie całej grupy stało się pełniejsze, nie pomijając instrumentalnych wywodów solowych, takich instrumentów jak mandolina, flet prosty. Utwory prezentowane przez formację są inspirowane muzyką truwerów, poetów, śpiewaków, którzy działali na terenie południowej Francji w XI - XIII wieku.

 www.myspace.com/roderyk

W__drowna_Trupa_Roderyka.jpg

W__drowna_Trupa_Roderyka_2.jpg
Kram kowalski von Borcke
Zajmuje się kowalstwem od czasu gdy postanowił wykuć sobie nóż. Wiedzę zdobył na ogólnopolskich warsztatach kowalskich, z fachowej literatury oraz praktyki w kuźni. Wybrał kowalstwo średniowieczne, ponieważ wymaga prawdziwej chęci do pracy - nie można ułatwiać sobie twórczości szlifierką ani spawarką. Działalność w Grupie Odtwórstwa Historycznego von Borcke otworzyła przed nim nowe możliwości: wykonywanie elementów zbroi, noży, ozdób, biżuterii.

vob_Borcke.jpg

von Borcke2_1.JPG

Pokorski.jpg


2_nagie_miecze.jpg

 Przemysław Śnieżek – metaloplastyka
Swoje stoisko prowadzi w Malborku. Bywa też na większości imprez historycznych w kraju. Zajmuje się ogólnie pojętą metaloplastyką: miecze, topory, halabardy - wszystko kute. Prowadzi również sprzedaż drewnianych mieczy, tarcz, oraz strojów i łuków dla dzieci.


Piekarz Nadworny - Tomasz Serwa

W tej karczmie wypiekane są: chlebki, precle-podpłomyki z dodatkami, np. z omastą (miód, orzechy), z cieciorką, cebulką, ziołami lub z boczkiem, cebulą, szczypiorkiem. Można też skosztować spatzli (są to kluski z kapustą, cebulą, żółtym serem) oraz cabochis ( kapusta na piwie i miodzie).


Garncarski Duet - Ilona Kaczerewska i Rafał

Uczennica Koszalińskiej szkoły artystycznej należąca do G.O.H. von Borcke, oraz ogniomistrz, szczudlarz, artysta i nauczyciel garncarstwa tworzą razem duet, który nie tylko pokazuje jak lepiono niegdyś małe i duże cudza z gliny, ale uczy tego ginącego zawodu przez aktywny udział w warsztatach garncarstwa.


Bartosz Błądek - płatnerz kolczy

Sztandarowy z Watahy Reckich Raubritterów, posiada status Starszy Woj. Nie jest mu obce działanie, bywa na wyjazdach poznaje ludzi, a i walki się uczy. Zahartowany po wałeckim turnieju. Znany z kolczoch wyrobów, zwłaszcza tak pożądanych przed inscenizacją bitwy pod Grunwaldem kolczych kołnierzy.


Prócz powyższych rzemieślników i wystawców imprezę odwiedzą także:
Alba Crux
Bracia Chędożnicy Bosi
Bracia Herbu Gryf
Bracia Herbu Odyniec
Bractwo Maltańskie
Bractwo Rycerskie „Durandal”
Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła
Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V
Drużyna Rycerska Zamku Falkenburg Czarna Wataha
Komandoria Chwarszczany
Komturia Człuchowska
Koszalińska Kompania Rycerska
Rycerze Pogranicza
Stargardzka Kompania Najemna
Wataha Reckich Raubritterów
oraz wielu innych gości… sami na własne gały „obaczycie”, przybywajcie na dzień historyczny  a sami się przekonacie!


3.jpg

bialoglowa.jpg

na_tle_wilkow.jpg

inscenizacja3_1.jpg

inscenizacja_1.jpg