• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2009


COOLTURALNE WAKACJE 2009 – materiały archiwalne

Cool2009PLAKAT.jpg

||||

KLUBOWE HITY z SATELITY

23 sierpnia 2009 r. Amfiteatr Miejski-teren zielony, godz.19.00-22.00

East Clubbers

Formacja East Clubbers powstała z inicjatywy dwóch polskich producentów muzycznych, Piotra Kwiatkowskiego Dj Silver oraz Jarka G., znanego w środowisku europejskich producentów muzyki tanecznej jako „Janardana”. Ci dwaj producenci rzucili całkiem nowe światło na polską muzykę klubową. Mocno taneczne aranżacje i słowiańska nuta sprawiły, że ich debiutancki (promocyjny) album "E-Quality" został doceniony w całej Europie. Współpraca z firmą Camey Records pomogła dotrzeć East Clubbers’om z ich produkcjami do mediów. Ich pierwszy oficjalny singiel „Sextasy” powstał we współpracy z Dj’em Sqren’em.

Od czasu pojawienia się singla skład zespołu się zmienił i obecnie East Clubbers tworzą Piotr Kwiatkowski (Silver) oraz Piotr Wachnicki (Sqren). Ostatnie pół roku to mocne uderzenie i wysoko podniesiona poprzeczka dla reszty producentów. East Clubbers zdecydowali się na diametralną zmianę polskiej sceny klubowej. Postanowili w swoich produkcjach zaśpiewać po angielsku. Niebanalnego, męskiego wokalu użyczył jeden z członków East Clubbers - Silver.

Ten ruch przyniósł wielką popularność i uznanie wśród producentów, przedstawicieli mediów i klubowiczów. Singiel "My Love" został przyjęty z niebywałym entuzjazmem, czego najlepszym dowodem są czołowe miejsca z polskich list przebojów. East Clubbers wystąpili dwukrotnie na największej imprezie muzycznej lata 2007 – „Hity Na Czasie”.
W Białymstoku zajęli w głosowaniu sms’owym pierwsze miejsce wyprzedzając takie sławy jak Danzel, Milk Inc. czy Kasię Kowalską. W Zabrzu reakcja publiczności przerosła najśmielsze oczekiwania. Ponad 150 tyś. osób śpiewało wraz z East Clubbers ich największy hit "My Love".

East Clubbers uwielbiają zaskakiwać i trzeba przyznać, że wiedzą jak trafnie dotrzeć w gusta, jakże wybrednej w tych czasach, publiczności. Ich nowy singiel Make Me Live już się rozkręca w eterze i nosi miano kolejnego mega -hitu.

Więcej informacji o zespole na stronie: www.eastclubbers.com

Formacja Groovebusterz

powstała pod koniec 2006 roku z inicjatywy Camey Records. Członkowie grupy są osobami, które od lat działają na muzycznym rynku udzielając się w ogromnej ilości projektów z różnych gatunków muzycznych. Połączyła ich przyjaźń oraz oczywiście miłość do muzyki. Groovebusterz czyli: wokalistka oraz autorka muzyki Cayra, wokalista oraz autor tekstów i muzyki Bezik oraz producenci, autorzy muzyki Alchemist Project to w chwili obecnej najbardziej przebojowy muzyczny kwartet w Polsce. Utwory Groovebusterz to niezwykłe połączenie wielu gatunków muzyki klubowej takich jak elektro house, house, disco, funky i innych.

Cayra (Edyta Przytulska)

Obecnie jeden z najmocniejszych żeńskich głosów na polskiej scenie muzycznej. Współpracowała z wieloma zespołami i znanymi artystami, m.in.: Michałem Milowiczem, Trzecim Wymiarem, Teką,  Borixonem, Nowatorem, Mlekiem klubową formacją East Clubbers czy muzykami Michałem Dąbrówką oraz Wojtkiem Pilichowskim. Debiutowała w Opolu wraz z Trzecim Wymiarem i raperem oraz producentem Teką.  Przygodę z Camey Records zaczynała w projekcie Chix â   trzy dziewczyny tworzące mieszankę R&B oraz Pop. Obecnie zaangażowana jest wyłącznie w projekt GrooveBusterz oraz pracuje jako prezenterka w ITV.

Bezik (Mariusz Bereziak)

Autor tekstów, muzyki oraz wokalista w jednym. Swoja przygodę z Camey Records rozpoczął jako realizator, producent i członek formacji Pnoumatik z którą wydal w 2001 roku płytę „Pnoumatik”. Współpracował przy licznych produkcjach i nagraniach takich artystów jak: Teka, Borixon, Onar, Lerek i Nowator, Pezet, Trzeci Wymiar, D-bomb, Kevin Aiston, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Honeys, Pih, Skazani Na Sukcezz, Marco Bocchino oraz wielu innych. Swoje fascynacje muzyczne pokłada w rytmach R&B, soul, funky, house, dance i disco.

Alchemist Project (Roland oraz Radek Rasińscy)

Najbardziej znany i zarazem najlepszy duet producencki z gatunku muzyki klubowej. W zespole Groovebusterz odpowiedzialni oczywiście z produkcję oraz wraz z Bezikiem za kompozycje utworów. Wieloletnie doświadczenie na rynku muzycznym sprawia że utwory wyprodukowane przez Radka i Rolanda powalają swoim niesamowitym brzmieniem oraz przebojowością

Sławę zespołowi Groovebusterz przyniósł pierwszy singiel „Destiny”, który w chwile po premierze stał się ogólnopolskim mega hitem, emitowanym przez wszystkie największe radia oraz telewizje na terenie całej polski. Wielokrotnie utwór znajdował się na pierwszych miejscach list przebojów takich rozgłośni radiowych jak Eska, Rmf Maxxx czy Radiostacja (dziś Planeta Fm). Kolejnym singlem zespołu który tylko i wyłącznie potwierdził niezwykle przebojowy potencjał grupy jest najnowszy „Superlover”. Tak samo jak „Destiny” utwór ten w chwili obecnej jest jednym z najpopularniejszych utworów granych przez rozgłośnie radiowe oraz stacje telewizyjne w całym kraju.

Groovebusterz to nie tylko muzyka i wokal, ale także taniec. Za choreografię i wizerunek sceniczny odpowiedzialna jest profesjonalna grupa taneczna co zauważyć można na niezwykle żywiołowych i dynamicznych koncertach grupy.

Grupa EXAITED

Polski duet, który tworzą Agnieszka Drewnicka i Tomasz Sidoruk znani jako EXAITED. Grupa rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku, ale dopiero rok 2008 i współpracą z czołową wytwórnią Camey Records stała się oficjalnym początkiem w świecie club i dance.
Singiel "We Can Dance" nagrany przy współpracy z Alchemist Project zaowocował wysoką pozycją na listach najchętniej granych utworów w wielu stacjach radiowych (m.in. Radio Eska, Planeta FM, RMF MAXX). Swoje interpretacje utworu "We Can Dance" zaprezentowali również inni czołowi polscy remikserzy i producenci muzyki klubowej.
Zespół zadebiutował w 2008 roku na scenie wielkiej imprezy Radia Eska "Hity na Czasie" prezentując swój hit. EXAITED koncertuje w wielu miejscach Polski zdobywając przychylność publiczności. Swoistą wizytówkę grupy stanowi choreografia, w której utalentowani tancerze prezentują nowoczesne style taneczne (house, breakdance i new style). Brzmienie zawsze stanowiło i stanowi jeden z najważniejszych elementów twórczości zespołu. Muzycy cały czas szukają charakterystycznych rozwiązań, które pozwolą wyróżnić ich nie tylko aranżacyjnie, ale też wokalnie.

Zespół Komodo

to trójka didżejów - Yash, Tom Sanders i Alex Red. Do grupy w roku 2007 dołączyły dwie bardzo uzdolnione tancerki z Sisters Dance i tak powstała koncertowa wersja zespołu. Pierwszy kawałek „I love You so much” od razu stał się klubowym hitem, a w maju 2008 trafił między innymi na pierwsze miejsce GORĄCEJ 20 Radia ESKA. W  grudniu tego roku miała miejsce radiowa premiera kolejnego singla „Still”, a jego klubowa premiera  w wersji alternative mix odbyła się w paryskim klubie "Red Light" na imprezie "House From Ibiza". Numer zaprezentował w swoim secie francuski didżej Sebastian Bennet. Tegoroczny singiel grupy zatytułowany jest "All 4 You"