• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2009


 Rok 2009 – materiały archiwalne

II STARGARDZKA NOC KABARETOWA

kabaretplakat2_2_.jpg


||||

neo_n__wka_1.jpg

Neo-Nówka – pochodzą z Wrocławia (i okolic). Uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem - co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Oglądając ten kabaret ma się wrażenie, że gdzieś już się to widziało... A potem się przypomina - no tak, wczoraj w urzędzie. Coraz częściej Neo-Nówka pojawia się w telewizji. Nic dziwnego, bo na wszystkich znaczących przeglądach zdobyła nagrody. A pomysłów na numery im nie brakuje. Pisze je samo życie...

http://www.neonowka.pl

Marian_pow.gif

Koń Polski - powstał w 1985 r w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie Politechnika) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego - autora większości tekstów i szefa zespołu. Aktualnie zespół występuje w składzie: Leszek Malinowski - autor, reżyser, szef, "Badziewiak", "Stasiek Górecki", "Hela". Waldemar Sierański - współpraca autorska, "Marian", "Szeregowy Maślanka", "Majkel". Jarosław Barów- kompozytor, aranżer, instrumentalista.

http://www.kon.koszalin.pl

formacja_chatelet_3000_cmyk_posterphoto.jpg

Formacja Chatelet - pierwszy męski czworokąt w Polsce. Niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy - ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy]. Formacja powstała nagle w Krakowie... i niech trwa. Niewątpliwie jest to najbardziej przystojny mentalnie kabaret w Polsce - nie wierz innym, którzy twierdzą inaczej. Kochają być na scenie – jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych, istnieją już od grudnia 1996, obecnie działają w składzie: Adam Grzanka, Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Askaniusz Petynka. Jak sami twierdzą jest to skład optymalny, a Chatelet jest przez to w szczytowej formie!

Przyjdź i sprawdź.

Jeżeli jesteś głębiej zainteresowany Formacją Chatelet zapraszamy na stronę:

www.chatelet.pl – oficjalna strona

www.myspace.com/formacjachatelet – profil w serwisie znanym wszem i wobec

www.fff.fotolog.pl – Fani Fotografują Formację

www.chatelet.jun.pl – forum fanów Formacji Chatelet

www.chatelet.fotolog.pl – Formacja Chatelet w obiektywie Askaniusza

magda.jpg

Magda Mleczak - od niemalże dziesięciu lat występuje na scenie. Wywodzi się z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Do tej pory związana z żeńskim kabaretem Szum. Od niedawna sama. Jej pierwszy solowy program pt. "Kariera Zdzisława Śrubki" dotyczy kariery Zdzisława Śrubki.

http://www.magdamleczak.pl