• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2010


 Rok 2010 – materiały archiwalne

III Stargardzka noc kabaretowa

nockabaretowa6.jpg

||||

Szanowni Państwo,
już po raz trzeci pragniemy zaprosić Państwa do Amfiteatru Miejskiego na Stargardzką Noc Kabaretową. Zapewniamy dobrą zabawę i wyśmienity humor.
W tegorocznej edycji Stargardzkiej Nocy Kabaretowej wystąpią:


KABARET POD WYRWIGROSZEM - kabaret założony w 1990r. z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Kabaret w obecnej chwili tworzą: Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Tomasz Olbratowski. W kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oj, mają, nie tylko dystans, ale też ogromne poczucie humoru. Inspirację do swoich skeczy znajdują wszędzie, dlatego też strach z nimi rozmawiać. Ich występy to zabawne i dynamiczne, pełne drwiny i humoru widowiska. Na scenie uwielbiają się przebierać i parodiować. Przyłożą każdemu, od gwiazd telewizji do szanowanych naukowców. Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów. W lutym 2008r. nagrali wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną "Donald marzy".
http://www.kabaret.pl/

KPW.jpg

IMG_2778_copy.jpg

AGluc_80515_5360_copy.jpg


KABARET SŁUCHAJCIE - zielonogórska grupa istniejąca od 10 lat. Zdobyli większość najważniejszych nagród na najważniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. „Obecny skład grupy to trzech (nie bójmy się tego słowa) MĘŻCZYZN. Jarosław Marek Sobański ( taki blondyn, a na nim dziwne okulary i fryzura kupiona na Jamajce), Tomasz Łupak (taki chłopak, co dobrze gra i śpiewa ładnie, a czasem nawet głośno) i Janusz Pietruszka (taki wysoki, duma Nielestna o wysokim ilorazie inteligencji albo iloczynie).” Humor Kabaretu Słuchajcie jest sytuacyjny a inspirację czerpią z życia. Pokazują, że  każda sytuacja, nawet w życiu najnudniejszego człowieka, może ułożyć się w naprawdę śmieszny i zaskakujący sposób.
http://www.sluchajcie.pl/

s__uchajcie___poczt__wka_copy.jpg


KABARET TENOR - kabaretowe show jednego człowieka - Czesława Jakubca, który na scenie kabaretowej stworzył nową formę: kabaretu operowego. Forma ta, wymaga olbrzymiego talentu a przede wszystkim głosu (artysta jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi). Jego program jest pełen żartu i wyszukanego humoru a muzyka klasyczna zaaranżowana w sposób lekki, rozrywkowy i porywający. Program łączy w sobie: estradowo-operowe show, kabaretowe skecze, zabawę z publicznością i filharmonijną atmosferę.
http://kabarettenor.pl/

tenor_foto_copy.jpg

KABARET WIDELEC – kabaret pochodzący z Białegostoku, utworzony w 1993r. i reaktywowany w 1997r. Obecnie w Widelcu występują: Jacek Janowicz, Jarosław Jatel, Adam Neczyperowicz, Barbara Maj. Widelec zadebiutował na festiwalu kabaretów PAKA w Krakowie. Jeden z ich najciekawszych programów oparty był na opowieściach biblijnych, za co Widelec przez jednych był ganiony (PAKA 2001) a przez innych nagradzany (I nagroda Mulatka 2001). Kabaret Widelec, choć nie bywa w telewizji może czuć się dumny z tego, że jest niezwykle popularny i ma ogromną liczbę występów na swoim koncie.
http://www.widelec.art.pl/

WidelecAutografy_przyci__ty_copy.jpg