• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


''Aktywne Wakacje z COD- em Atrakcje'' już za Nami!1_1.jpg


W Parku Chrobrego  na terenie zielonym tuż za Stargardzkim Amfiteatrem można było w bardzo aktywny i przyjemny sposób spędzić czas w niedzielne popołudnie .
 A działo się  to w dniu 09.07.2011 r. od godziny 15:00 do 19:00.Nasze motto: „Wstań od” kompa”, będzie pompa, zabierz kolegę i koleżankę aby pokopać „Zośkę” nad „rankiem” usłyszeli mieszkańcy Stargardu i przybyli wraz z rodzinami na „Aktywne Wakacje” z CODem. Wspólnie mogli uczestniczyć w konkursach, skorzystać z zajęć przygotowanych przez instruktorów Footbag Freestyle (Marka Witkowskiego i Andrzeja Adamczyka), którzy przybyli ze Szczecina. Zawitał również do Nas instruktor tańca  z Kimama Dance Studio - Grzegorz „Jackson” Jankowski.

Grzegorz w wieku 14 lat odkrył w sobie pasję do tańca. Uczestnik tegorocznej edycji znanego programu tanecznego „you can dance” uczył dzieci podczas imprezy różnych kroków.  Jest skromnym samoukiem, dla którego główną salą treningową była ulica.  Zajęcia prowadzone były na terenie parku czyli w zasadzie można powiedzieć że na „ulicy”. Mamy nadzieję iż, po takiej lekcji  „Nasze Dzieciaki” ze Stargardu będziemy kiedyś mogli również oglądać w znanych programach telewizyjnych.2_2.jpg
 Z kolei instruktorzy od „Zośki” uczyli i bawili poprzez bardzo popularną na całym świecie grę zręcznościową. Takie ćwiczenia wspomagają kondycję fizyczną dzieci ale również mogą stać się pasją każdego z Nas. Mamy nadziej, iż poprzez świetną zabawę udało się instruktorom oraz organizatorom zachęcić młodych ludzi do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Footbag to obecnie  nazwa zbiorcza pokrewnych dyscyplin sportu i przyrządu. Footbag w Polsce jest często nazywany „grą w Zośkę”. Na czy polega?, na wykonywaniu trików footbagiem. Piłeczkę można kopać i łapać wszystkimi częściami ciała oprócz rąk. Dodatkowo można wykonywać różnorodne inne elementy, takie jak: obroty wokół zośki nogami (dex), czy głową (ducking, diving), obrót całego ciała wokół własnej osi (spin), i wiele innych..

3_1.jpg


W tym dniu Wolontariusze z Centrum Otwarte  Drzwi zorganizowali wiele konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Przeprowadziliśmy m. in. konkursy z Hula-Hop-Hop drużynowe i indywidualne, „lina się nie przecina”, konkurs plastyczny pt. „Aktywne Wakacje z COD- em Atrakcje”, rzuty „Cośkiem” i wiele innych . Zakręcona zabawa trwała mimo kapryśnej pogody, a wolontariusze bez chwili wytchnienia bawili i zachęcali gorąco do udziału w różnych konkurencjach (śmiechu  było co nie miara). Młodzież która przybyła tego dnia, bacznie obserwowała działania COD i pytała, jak działamy, co robimy w roku szkolnym. Wolontariusze jak zwykle przygotowani rozdali pakiet ulotek informacyjnych o Naszym Centrum.

Zbieraliśmy również „śmieci” czyli zakrętki różnego typu od butelek PET i nie tylko. Mieszkańcy Stargardu nie zapomnieli o zbiórce. Przekażemy 6 dużych worków, które trafią  do Adrianka chłopca ze Stargardu Szczecińskiego. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za pamięć i jednocześnie  przypominamy, iż zbiórka nadal trwa.  Od  poniedziałku do piątku  w okresie wakacyjnym do godziny 14:00 można przywieźć zakrętki do Bursy Szkolnej na placu Majdanek nr. 7 w Stargardzie Szczecińskim.

4.jpgMiejsce zbiórki zakrętek……..

5.jpgTo dosłownie kilka zdjęć z Naszej Imprezy więcej zobaczysz na stronie www.sck.stargard.pl  w zakładce Centrum Otwarte Drzwi

6.jpgAktywne Wolontariuszki Centrum Otwarte Drzwi „popatrz” w górę i to nie wszystkie ponieważ podczas imprezy pracowały wymiennie.