• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SUPER Wsuperw.jpg

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SUPER W !

LIDER REJONU STARGARDU SZCZECIŃKIEGO

CENTRUM OTWARTE DRZWI
W STARGARDZKIM CENTRUM KULTURY

REKRUTACJA U NAS DO 10.10.2011 R.
NIE TRAĆ CZASU!

Napisz do Nas: cod@sck.stargard.pl

Dołącz do ekstraklasy wolontariuszy!


Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń, a raczej do spełniania marzeń. W całej Polsce pomagają ubogim rodzinom, które zasługują na pomoc i wsparcie. Zostań zawodnikiem naszej drużyny! Pomóż innym!
Bądź WOLONTARIUSZEM projektu SZLACHETNA PACZKA!


Co możesz zyskać:

•    możliwość realnej pomocy ludziom będącym w trudnej sytuacji i mieszkającym w Twojej okolicy,
•    wolontariat w jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Polsce,
•    kompleksowe szkolenia przygotowujące do pełnienia roli w projekcie,
•    możliwość poznania ludzi pozytywnie zakręconych, wśród których z pewnością znajdziesz przyjaciół!

Zadania wolontariusza:

•    organizowanie wsparcia dla jednej najbardziej potrzebującej pomocy rodziny
•    dobór rodzin i stworzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy
•    kontakt z darczyńcami robiącymi paczki – dbanie o terminowe przygotowanie pomocy
odpowiadającej potrzebom rodziny
•    dostarczenie paczek do rodzin, przekazanie informacji zwrotnej osobom, które przygotowały pomoc

Oczekujemy od Ciebie:

•    otwartości w nawiązywania kontaktów,
•    dojrzałości emocjonalnej i umiejętności trafnej oceny sytuacji,
•    samodzielności w działaniu,
•    odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do grudnia. Wolontariusze rozpoczną udział w projekcie od kompleksowego szkolenia przez opiekuna rejonu Centrum Otwarte Drzwi w SCK, Elżbietę Świrepo.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Wolontariusze docierają do wyznaczonych rodzin i włączają je do projektu, stając się opiekunem wybranej rodziny i dbając o to, by otrzymała ona jak najlepszą pomoc.


Jako wolontariusz Paczki możesz sprawić, że do najbardziej potrzebujących osób dociera konkretna pomoc – chodzi o to, aby dać im to, czego najbardziej potrzebują. To wyjątkowy wolontariat, bo masz także moc spełniania marzeń, osób które z powodu różnych sytuacji życiowych stanęły na rozdrożu!
„- Na liście potrzeb pana Zbigniewa, który stracił wzrok, wpisaliśmy dyktafon - opowiada Maciek, wolontariusz z Krakowa - Miał wielkie, niezrealizowane marzenie - chciał napisać książkę.
Ale dla pana Zbigniewa od dyktafonu cenniejszy był czas poświęcony mu przez wolontariusza - To był cud. To, że jakaś obca osoba mnie znalazła i zupełnie bezinteresownie zainteresowała się moim życiem. W tych młodych ludziach, wolontariuszach był taki niesamowity zapał - wzruszał się pan Zbigniew.”
I Ty możesz zagrać w tej drużynie
Do drużyny SuperW zaproszamy wszystkich, którzy chcą mądrze pomagać! Sama chęć pomagania to jednak za mało – poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu i samodzielne w działaniu. Gotowe wejść w trudny świat choroby i biedy i kreatywnie pomagać potrzebującym.
W drużynie SZLACHETNEJ PACZKI gra Jerzy Dudek i wielu innych celebrytów. Paczki zrobili m. in. para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Ronaldo wraz z drużyną Real Madryt, siostry Radwańskie, rodzina Stuhrów i Czesław Śpiewa.
W całej Polsce będzie działać 8000 wolontariuszy, zorganizowanych w 400 rejonów we wszystkich województwach. Wśród nich jest miejsce dla Ciebie!
Zasady tej gry
Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, nie są roszczeniowe.  Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy – osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin.
Wolontariusz jest przewodnikiem w robieniu paczki, podpowiada, w jakim rozmiarze powinny być buty dla dzieci i co sprawi szczególną radość ich mamie.
W dniu finału akcji to wolontariusz dostarcza paczkę rodzinie, jako jedyny może zobaczyć emocje towarzyszące rozpakowywaniu prezentów i później opowiedzieć o nich darczyńcom. To także dzięki jego relacji darczyńcy mogą poczuć niesamowitą radość z mądrego pomagania!
Projekt SZLACHETNA PACZKA jest w tym roku organizowany po raz jedenasty. Wartość przekazywanej pomocy z roku na rok rośnie, tylko w 2010 wyniosła ona ponad 10 mln zł.
„- Byłem świadkiem tak wielu cudów – opowiada o ubiegłorocznej Paczce ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA realizującego projekt - Mała dziewczynka wyciąga z pudeł różne rzeczy. Nagle zastyga, gdy w jej ręku znajduje się… majonez. Dla siedmioletniego chłopca rarytasem okazuje się puszka kukurydzy – w zachwycie biega z nią po pokoju.
Wejdź na www.superw.pl i poczytaj!
Zgłoś się do Nas: Centrum Otwarte Drzwi
Ul.  J.M. Piłsudskiego 105
I  piętro pokój 109