• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Drużyna Marzeń już w komplecie!Drużyna Marzeń już w komplecie!


Drużyna wyszkolona w Centrum Otwarte Drzwi rusza do boju!

Rekrutacja zakończona! Stargardzka drużyna Super W liczy 26 wolontariuszy. Wśród nich mamy trzech liderów grupy: Iga Mysiorak, Iga Plewa, Magda Bodera i trzech liderów  wspomagających projekt Szlachetna Paczka 2011, należą do nich wolontariusze z  Centrum Otwarte Drzwi: Alicja Trawińka, Aleksandra Szalkiewicz, Arleta Żółtaszek.
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to zdecydowanie  drużyna marzeń, a raczej od spełniania marzeń. To właśnie oni w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą.
Szkolenie dla całej grupy odbyło się 20 i 21 października 2011 r. w Centrum Otwarte Drzwi działającym przy Stargardzkim Centrum Kultury. Na rozmowę rekrutacyjną zgłosiło się i zalogowało  na stronie  www.superw.pl 27 wolontariuszy, w tym  11 wolontariuszy – „weteranów” już ze wcześniejszym doświadczeniem. Po szkoleniu głównym, prowadzonym przez lidera rejonu Elżbietę Świrepo, odbyły się spotkania z liderami zespołów i zostały omówione dokładnie narzędzia pracy wolontariuszy. Po tak gruntownym szkoleniu każdy wolontariusz otrzymał uprawnienia w systemie, po zdaniu trzech modułów e-learning, elementów niezbędnych przy realizacji projektu Szlachetna Paczka 2011 r. Paczka stawia na jakość wykonania zadań, dlatego dobór wolontariuszy jest tak ważny.
W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje ponad 2 miliony Polaków, a ponad 6 milionów w niedostatku. Bez perspektyw, bez nadziei, marzeń i motywacji do działania. W tych rodzinach są też dzieci dotknięte niesprawiedliwością losu lub ciężką chorobą. Chcemy to zmienić, a działania wolontariuszy są dowodem, iż można naprawdę wiele i bezinteresownie zrobić dla innych. W 2010 roku dzięki zaangażowaniu wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI pomogliśmy ponad 8000 rodzin w całej Polsce. Potrzebujący otrzymali nie tylko pomoc materialną, ale przede wszystkim sygnał, że są wartościowi, ważni dla innych, że mogą coś w swoim życiu zmienić. Darczyńcy, którzy przygotowali pomoc, mogli odkryć radość dzielenia się z innymi.
W tym roku wolontariusze z COD już po raz drugi dotrą do tych, którzy na co dzień w milczeniu zmagają się z biedą, chorobą, nieszczęściem i osamotnieniem. Powiemy im, że mogą marzyć i że są ważni. Chcemy im dać inspirację do zmiany. Wolontariusze odwiedzą rodziny, przeprowadzą wywiady środowiskowe i sporządzą listę potrzeb.
Włączą do projektu tylko te rodziny, które w biedzie żyją nie z własnego wyboru, nie są roszczeniowe, a pomoc może być dla nich impulsem do zmiany.


Czym będzie zajmował się wolontariusz  SZLACHETNEJ PACZKI?

•    podejmie działania przez 3 miesiące: od października  2011 r. do grudnia 2011r.
•    odwiedzi potrzebujące rodziny i przeprowadzi ankiety, na podstawie których zostaną włączane do projektu,
•    utrzyma kontakt z darczyńcą  przygotowującym paczkę dla rodziny,  
•    dostarczy paczki do rodzin,
•    zda darczyńcom relację z dostarczenia do rodziny przygotowanej  przez nich paczki.


Cieszymy się, że coraz więcej młodzieży angażuje się w to przedsięwzięcie, że otwierają się na innych i chcą pomagać. Mamy nadzieję, że nie tylko przy tej akcji, prowadzonej przez Centrum Otwarte Drzwi, poznamy nowe osoby, które chętnie zaangażują się w nasze działania. Wolontariusze już są! Szukamy też darczyńców, którzy mogą ofiarować: środki czystości, przybory szkolne, zabawki, książki, sprzęt AGD, odzież, obuwie. Śledźcie naszą stronę - już wkrótce pojawią się dodatkowe informacje.


Aż 8000 wolontariuszy w całej Polsce pracowało w 2010 roku.


„Przyciągamy niezwykłych ludzi. Odważnych i odpowiedzialnych, ale też niesamowicie kreatywnych. Z nami naprawdę można rozwinąć skrzydła – przekonuje ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenie WIOSNA realizującego projekt SZLACHETNA PACZKA.
- Paczka to chrzest bojowy, potem mniej rzeczy wydaje się niemożliwych - zapewnia z entuzjazmem Kasia, wolontariuszka.
- Nie wierzyłem, że są dzisiaj ludzie o tak wielkich sercach i co gorsze, ciągle nie mogę uwierzyć.. I ta kartka z życzeniami, nie pamiętam, kiedy ostatnio dostałem od kogoś życzenia – komentuje wzruszony pan Zbyszek, który otrzymał paczkę.”


POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY DO NAS!!!!

WOLONTRAIUSZE Z CENTRUM OTWARTE DRZWI JUŻ GRAJĄ I MAJĄ, NADZIEJĘ ŻE, W PRZYSZŁYM ROKU ZAGRAJĄ Z NIMI NIE TRZY DRUŻYNY, A PIĘĆ LUB SZEŚĆ.

KILKA ZDJĘĆ ZE SZKOLENIA:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg