• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Szlachetna PaczkaOgólnopolska kampania - pozyskiwanie darczyńców już trwa!!!

19 listopada nastąpiło opublikowanie anonimowych opisów rodzin i ich potrzeb na internatowej stronie Szlachetnej Paczki www.szlachetanpaczka.pl.
Ogólnopolska kampania poszukiwania darczyńców, również w tym roku, jest wspierana przez rejon, czyli Stargard Szczeciński. Lider rejonu angażuje wolontariuszy w kampanię pozyskiwania darczyńców, a wolontariusz osobiście czuwa i troszczy się o znalezienie  darczyńcy dla rodziny, którą się opiekuje.  Przekonany o tym, że rodzina potrzebuje pomocy, nie spocznie, dopóki nie pozyska grona osób, które przygotują dla niej pomoc. Poszukiwanie darczyńców rozpoczyna się w swoim najbliższym otoczeniu, ponieważ ludzi, których dobrze się zna, najłatwiej jest zaprosić do współpracy. Do udziału w projekcie zachęcane są szkoły, współpracownicy i zaprzyjaźnione firmy, przedstawiciele lokalnych mediów, itp.

Rola wolontariusza w prowadzeniu darczyńcy jest bardzo ważna, tak od darczyńcy jak i od wolontariusza zależy, jaka pomoc zostanie przekazana rodzinie. Wolontariusz jest jedyną osobą, która kontaktuje się z darczyńcą w czasie projektu.


Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka 2010 r.
 – członkowie Centrum Otwarte Drzwi

cod1.jpg

cod2.jpg