• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Zaczyna się gra o lepsze życiePoza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie.
Do przerwy!
Dziś możesz pomóc im wygrać.


19 listopada ruszyła kolejna edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wspierać finansowo poprzez wpłaty na konto akcji  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Przygotowanie Szlachetnej Paczki to pomoc konkretna i celowa. Wolontariusze akcji dowiedzieli się, czego potrzebują rodziny czekające na wsparcie. Na stronie internetowej akcji, widoczne są listy potrzeb odwiedzonych rodzin. To zgodnie z taką listą darczyńca przygotowuje paczkę. Nie ma więc chybionych podarunków, rodzina otrzymuje w paczce to, czego potrzebuje.

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć w drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii, jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą, chorobą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec  Święty, Benedykt XVI.

W województwie zachodniopomorskim wolontariusze dotarli do ponad 350 potrzebujących rodzin. Na pomoc czekają rodziny nie tylko ze stolicy województwa, ale także z Koszalina, Darłowa, Kołobrzegu, Nowogardu, Świnoujścia, Szczecinka, Gryfina, Gryfic, Pyrzyc, Tuczna i Stargardu Szczecińskiego.
Centrum Otwarte Drzwi – lider SZLACHETNEJ PACZKI   Stargardu Szczecińskiego udziela informacji  drogą  mailową cod@sck.stargard.pl lub telefonicznie (091) 578 32-31 wew. 34  - Elżbieta Świrepo.

Co w tym roku?

25 listopada - godz. 18.00 na placu Lotników w Szczecinie - Szlachetna Masa. Po przejeździe rowerowym ulicami miasta, rowerzyści kompletują paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin,

6 grudnia – paczkę przygotuje Para Prezydencka,

9-11 grudnia – w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin.

Mamy ogromną nadzieję, że i w tym roku Akcja zakończy się sukcesem, radością
i łzami szczęścia!!!