• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Finał akcji Szlachetna paczka 2011


Wygrany mecz w Stargardzie Szczecińskim zakończony!  
10 grudnia 2011r. okazał się bardzo szczęśliwym dniem!


Wolontariusze w pocie czoła 10 grudnia 2011 r. organizowali Finał Szlachetnej Paczki 2011. O godz. 9:00 został otwarty magazyn w SCK. W tym dniu nie zabrakło wypieków, słodkości i świątecznego nastroju. Wolontariusze Centrum Otwarte Drzwi czekali na darczyńców. Darczyńcy przybyli a wraz z nimi ogromne paczki dla wybranych wcześniej rodzin. Ilu darczyńców uczestniczyło w akcji - trudno jednoznacznie stwierdzić. Wiemy, że darczyńcy to grupy ludzi dobrej woli, którzy starają się, jak najlepiej mogą, pomóc konkretnej rodzinie. Po dopełnieniu wszystkich formalności nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment - wolontariusze wyruszyli do „swoich” rodzin z rejonu Stargardu Szczecińskiego. Stargard uczestniczy już po raz trzeci w tej akcji, po raz drugi liderem i koordynatorem zostało Centrum Otwarte Drzwi, działające przy Stargardzkim Centrum Kultury. Akcja z roku na rok nabiera większego rozmachu. W roku 2011 w akcji uczestniczyło 26 wolontariuszy a 20 rodzin zostało obdarowanych.
Mechanizm mądrego pomagania działa w prosty sposób: jedna osoba zaprasza grono swoich znajomych do udziału w akcji i robią paczki według listy potrzeb danej rodziny. Cieszy nas fakt, iż do jednej z rodzin, wielodzietnej, trafiało aż 57 paczek z najpotrzebniejszymi produktami i nie tylko, ponieważ wśród darów znalazł się telewizor, a także zabawki dla dzieci. Trudno oszacować wartość takich paczek, ale mamy pewność, iż radości rodzin obdarowanych nie da się zmierzyć, trudno ją nawet opisać słowami. Do niektórych rodzin trafił również opał, ponieważ bardzo potrzebowali właśnie takiej pomocy. Szlachetna Paczka sprawia, iż pomagamy mądrze, szkolimy się, aby wiedzieć komu i jak najlepiej pomóc, zgodnie z obowiązującymi standardami w całej Polsce.

Z całych sił i z głębi serca pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, wolontariuszom wspomagającym i wszystkim, którzy pomagali w tegorocznej akcji a także Klubowi Wolontariusza z Gimnazjum Integracyjnego ZSO oraz ich opiekunowi, Pani Małgorzacie Adamczyk.

Nasi tegoroczni bohaterowie:
11 „weteranów”:
Magda Bodera, - lider zespołu,
Iga Plewa - lider zespołu,
Iga Mysiorek – lider zespołu,
Alicja Trawińska, Katarzyna Koziorowicz, Aleksandra Nieścioruk,  Katarzyna Nowak, Agnieskszk Selwesiuk, Paulina Pływaczyk, Ola Szalkiewcz, Arleta Żółtaczek.

Nowi wolontariusze, w akcji po raz pierwszy:
Mateusz Drozda, Joanna Markiewicz, Roksana Suchowiecka, Jasmina Nowak, Kinga Łysoń, Sandra Malinowska, Dominka Góralska, Patrycja Grenda, Wioleta Jeżewska, Magdalaena Szczepańska, Klaudia Staszel, Marcin Podlewski, Paweł Libuda, Dorota Demska, Sara Michaliszyn.

Szlachetna Paczka 2012 r. w Stargardzie Szczecińskim.

11.jpg

22.jpg


33.jpg


44.jpg


55.jpg


66.jpg


77.jpg


88.jpg


99.jpg


100.jpg


111.jpg


122.jpg


133.jpg


144.jpg


155.jpg


166.jpg