• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Europejski Rok Wolontariatu –promocja Centrum Otwarte DrzwiW dniu 16 grudnia Centrum Otwarte Drzwi działające przy Stargardzkim Centrum Kultury zorganizowało spotkanie które odbyło się w Galerii 108 na pierwszym piętrze.
Zaprosiliśmy  przedstawicieli władz miasta ,  stowarzyszenia,  kluby wolontariatu działające na terenie Stargardu Szczecińskiego i Powiatu Stargardzkiego.
Grudzień to magiczny miesiąc  pod każdym względem, magia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza a rok 2011 to również Europejski Rok Wolontariatu.
W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu  ochotników, którzy swój czas i umiejętności poświęcają dla   innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań i imprez.
Komisja Europejska ogłosiła rok 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu, którego motto brzmi „Bądź wolontariuszem! Zmieniaj świat i siebie!”. Rok Wolontariatu promuje aktywność obywatelską oraz stanowi uznanie dla wszystkich tych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na działania na rzecz innych. Przyczynia się też do szerzenia wiedzy o wartości i znaczeniu wolontariatu oraz poprawy jego jakości.
Nawiązując do naszego dnia  Centrum Otwarte Drzwi zorganizowało spotkanie, ludzie dobrej woli przybyli co na bardzo ucieszyło.( frekwencja nam dopisała). W  sympatycznej i ciepłej atmosferze wśród  swoich, przygotowane zostały podziękowania dla  naszym stałych  Wolontariuszom COD , Akcyjnym i osób które z nami współpracują  na co dzień. Organizując  imprezę chleliśmy pokreślić, iż praca młodych ludzi i zaangażowanie  w dziedzinie społecznej jest nieocenionym dobrem, które wnosi nie zapomniany wkład w życiu każdego obywatela. To był do nas ważny i wyjątkowy dzień, wolontariusze Kasia Nowak, Kinga Łysoń i Iga Mysiorek przygotowały prezentacje naszych działań w  pigułce rok 2011 i opowiedziały wraz z Katarzyną Koziorowicz o nich.  Nasze spotkanie przybyła  Pani Dyrektor SCK Małogrzata Kucharska, pani Iwona Wiśniewska członek Zarządu Powiatu i pan Marek Kisio sekretarz miasta Stargardu Szczecińskiego.
Świętowali   wolontariusze i nasi gości, którzy  na co dzień działają na rzecz innych. Stowarzyszenie  „Uwierzyć w Siebie” (pani Sylwia Kwiatkowska i Tomasz Lalik) podzieli się  z nami swoim doświadczeniem i przygotowali  prezentację. W tym dniu byli z nami młodzi wolontariusze ze Szkolnego   Klubu Wolontariusza z Gimnazjum Integracyjnego z ZSO w Stargardzie Szczecińskim  i ich opiekun Małgorzata Adamczyk, przedstawicielki  Rady Młodzieżowej Bursy Szkolnej przy Placu Majdanek w Stargardzkie Szczecińskim oraz ich opiekunowie Renata Kamińska i Dorota Ziemak oraz przedstawiciele Klubu Wolontariusza z Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim wraz  z opiekunem Panią Luizą Lewandowską.
Wolontariusze zostali są wyróżniani pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowym  zdjęciem z Akcji Szlachetna Paczka 2011 r.
Nasza podziękowania:

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

4a.jpg
Wolontariusze Centrum Otwarte Drzwi

NASI GOŚCIE

5a.jpg

6a.jpg

7a.jpg