• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Rok 2012


 Rok 2012 – materiały archiwalne

plakat_dla_SCK_resize.jpg


||||

22 czerwca 2012 r.

godz. 19:30 Amfiteatr


wilki_LOGO_resize.jpg

Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky" ...  W latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną (250 tysięcy egzemplarzy). Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła m. in. hity "O sobie samym" i "Nie stało się nic". W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Baśka" oraz "Urke" nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także  przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am", „Na zawsze i na wieczność” - to tylko niektóre z hitów zespołu. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged.  Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live -  kolejna Złota Płyta w historii zespołu i  kolejny raz drogi muzyków się rozeszły, tym razem jednak na krócej. W 2011 roku, półtorarocznej przerwie zespół wrócił na scenę w odświeżonym składzie. Trzon grupy tworzą Robert Gawliński, Mikis Cupas i Hubert Gasiul. Do Wilków dołączył nowy basista, Staszek Wróbel i gitarzysta Maciek Gładysz. Zespół intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a zwłaszcza kobiet w każdym przedziale wiekowym :-) W marcu i kwietniu WILKI występowały na klubowej trasie Blue Sky Tour 2012, podczas której wraz z Radiem Wawa świętowali 20-lecie wydania debiutanckiej płyty. Album zawiera dodatkowy krążek z niepublikowanymi piosenkami i wersjami demo znanych przebojów oraz niepublikowaną wcześniej sesję zdjęciową pierwszego składu zespołu.  Zapraszamy serdecznie na sentymentalną podróż wgłąb duszy Syna Błękitnego Nieba.

Wilki_3_by_Anna_G_____uszko_Smolik_resize.jpg

Robert_2_by_Anna_G_____uszko_Smolik_resize.jpg

Wilki_4_by_Anna_G_____uszko_Smolik_2_resize.jpgrezerwatlogo_resize.jpg

Legendarna grupa rockowa, założona w 1982 roku w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80-tych i 90-tych oraz wciąż popularny. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i
gitarzysta basowy. Zespół ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt długogrających i ponad milion składanek z ich utworami znajduje się w naszych domach.
Koncerty Rezerwatu, to kultowe piosenki sprzed lat, takie jak „Obserwator”, „Zaopiekuj się mną’’, „Parasolki” czy ,,Kocha Ciebie niebo” i nowy bardzo dobry materiał muzyczny, który również jak ich piosenki sprzed lat spotyka się na koncertach z bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Zespół przygotował nową płytę, która jeszcze przed wydaniem otrzymała bardzo dobre recenzje znanych redaktorów muzycznych. Płyta "Dotykaj" pojawi się w tym roku na rynku . Wydawcą nowej płyty Rezerwatu będzie największa firma fonograficzna na polskim rynku, wytwórnia płytowa - Universal Music Polska. Muzycy poświęcili sporo czasu na znalezienie właściwego klimatu i charakterystycznego brzmienia nowej płyty Rezerwatu.


W 2012 roku zespół Rezerwat obchodzi swój jubileusz 30-lecia!

rezerwat1_resize.jpg


CHILLA

Od 2008 rocku zespół grający muzykę z pogranicza bluesa i rocka, którego założycielami są bracia Marek i Bartek Ziembiccy lecz dopiero od połowy 2011 roku ustalił się odpowiedni skład który tworzy 5 młodych i ambitnych chłopaków  ze Stargardu Szczecińskiego:

Maro Marek Ziembicki-Wokal, Bartek Ziembicki- Perkusja, Piotrek Odziemkowski- gitara rytmiczna, Pączek Dawid Pelc- gitara basowa, Adam Kamiński- gitara solowa.
Razem tworzą mieszankę wybuchową, która po eksplozji daje porządna dawkę Blues Rocka!


IMG_0019_1_resize.jpg

IMG_0027_resize.jpg

24 czerwca 2012 r.

godz. 12:00 Park Zamkowy

Podróż w czasy średniowiecza
"W gościnie u Piastowskiego Księcia"

Parada rycerska, gry i zabawy plebejskie, koncert zespołu muzyki dawnej, pokaz ptaków drapieżnych, prezentacja piastowskich wojów połączona z pokazem walk i pojedynków, pokazy walk pieszych przy użyciu broni średniowiecznej (miecze, topory, oszczepy, czekany etc.), przedstawienie Teatru Trójkąt pt. „Dawno dawno temu”, pokazy turniejowe konne i piesze (wiek XIII), pokazy konne wiek X /XI ( pokazy umiejętności władania bronią z konia, dżygitówka etc.), prezentacja dawnych instrumentów pasterskich połączona z konkursami dla dzieci i pokazem gry, pokazy średniowiecznych rzemieślników (prezentacja stanowisk dawnych twórców) oraz baśniowa podróż w świat obrzędowości dawnych Słowian związana z Nocą Świętojańską

Gry i zabawy plebejskie:
1.    Narty Bolka
2.    Biegi w workach
3.    Wyrywanie owczej skóry
4.    Strzelanie z kuszy
5.    Strzelanie z łuku
6.    Rzut oszczepem na odległość
7.    Walki na miękkie poduchy
8.    Średniowieczny rybak
9.    Rzut podkową
10.  Rzut zapałką
11.  Walka z saracenem
12.  Nauka fechtunku dla najmłodszych
13.  Średniowieczne warcaby u rogownika