• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Szkolenie wolontariuszy


W piątek 11 listopada „starzy”  i nowi wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu pt. „Czy doświadczenie wolontariusza pomaga w karierze?”
Podczas szkolenia, w sposób zabawny i ciekawy, przedstawiono wolontariuszom zagadnienia związane z wolontariatem. Młodzi ludzie pracowali w grupach, a czas upłyną im bardzo szybko. Okazało się że wolontariusze posiadają już ogromną wiedzę w zakresie działań na rzecz społeczności lokalnej i ich postawa i przekonania udowadniają, że wolontariat jest  altruistycznym zaangażowaniem z potrzeby serca. Jest również  pragmatyczną  inwestycją   w siebie, ponieważ zdobyte doświadczenie w wolontariacie to bardzo dobry wstęp do podjęcia przyszłej pracy. Prowadząca szkolenie, pani Anna Lang, w taki właśnie sposób zdobyła swoją wiedzę i  doświadczenie - jako  wolontariuszka. Zakładała fundacje i stowarzyszenia, a później stała się pracownikiem. Przekazała nam wiele cennych wskazówek.
         Młodzież z Centrum Otwarte Drzwi to ludzie,  z całą  pewnością, otwarci, cierpliwi, komunikatywni, kreatywni, pełni energii, empatyczni i można by było wymieniać ich przymioty  jeszcze długo, lecz przede wszystkim  ich atutem jest to, że mają pasję i chęć działania. Warsztaty utwierdziły wolontariuszy, że ich działania zmierzają w dobrym kierunku. Dowiedzieli się również, że nie mogą pracować tam, gdzie potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje. Mogą działać w różnych miejscach takich, jak: Rodzinne  Domy Dziecka, Domy Pobytu Dziennego Osób Starszych, Schroniska dla zwierząt, hospicja, świetlice środowiskowe, miejsca katastrof, wydarzenia sportowe, domy spokojnej starości, instytucje kultury. Mogą pomagać  w instytucjach publicznych, w kołach zainteresowań i wszędzie tam gdzie są potrzebni. Praca wolontariusza jest pracą polegającą na dobrowolnym poświęcaniu swego czasu bez wynagrodzenia. Oczywiście praca na rzecz innych daje inne, nie wymierne, korzyści: pozwala na poznawanie nowych ludzi, poszerzanie wiedzy, zdobywanie doświadczeń, a także  uczy odpowiedzialności, punktualności, samodyscypliny, a co najważniejsze  daje radość, że mogą wnieść coś dobrego w  życie innego człowieka.

Zapraszamy do Centrum Otwarte Drzwi osoby które czują potrzebę samorealizacji i chcą czynnie działać w środowisku lokalnym.

warsztaty_006_resize.jpg

warsztaty_008_resize.jpg