• [ Strona główna ] • [ Cofnij ] • [ Drukuj artykuł ] • [ Osób on-line: 1 ]


Wolontariusze COD pracowali z pełną parą !


24.05.2012 r., w czwartkowe popołudnie, młodzież COD z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w programie resocjalizacyjnym pt. ”Tatuś w kratkę” - przygotowała program zabaw edukacyjnych dla dzieci w wieku od pięciu do  szesnastu lat. Zadanie nie było proste, ale entuzjazm i pozytywna energia wolontariuszy  sprawiły iż, impreza udała się. Wolontariusze, którzy aktywnie uczestniczyli w programie mogli przekonać się, że można w każdym miejscu i czasie przeżyć przygodę. Program został przeprowadzony w sali spotkań w Zakładzie Karnym w Stargardzie Szczecińskim. Do programu przyłączyła się młodzież z Teatru Krzywa Scena i w tym dniu wystąpiła ze spektaklem dla dzieci i młodzieży.

25.05.2012 r. W piątkowy, majowy poranek wolontariusze działali na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul Brzozowej w Stargardzie Szczecińskim. Wraz z opiekunem przygotowali dla młodych ludzi „stacyjkowo” czyli zabawy i stanowiska na których uczestnicy mogli wykazać się sprytem i dobrą kondycją. To nasze „stacyjkowo” zostało zorganizowane z myślą o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli barć udziału w Olimpiadzie zorganizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Stargardzie Szczecińskim). Edukacja przez zabawę bardzo się wszystkim podobała, mogli zrobić własnoręcznie instrumenty (tzw. marakasy), rzucać do celu, biegać na czas, bawić się i zgadywać z „magiczną chustą Klanzy”.
Działo się mnóstwo ciekawych rzeczy: uczestnicy zabaw zmagali się ze sobą i przeciwnikami na stadionie. Zarówno wolontariusze Centrum Otwarte Drzwi, jak i wszyscy chętni trenowali swoje umiejętności umysłowe i fizyczne. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli urozmaić ten dzień  i sprawić,  aby ludzie częściej się uśmiechali do siebie.

26.05.2012 r. W sobotnie popołudnie członkowie COD zajęli się promocją naszego Centrum. Nie mogło nas zabraknąć na Stargardzkiej Majówce! Impreza została zorganizowana prze Proeuropejskie Centrum Ekologiczne działające w Stargardzie Szczecińskim. Nasze stoisko było mocno obleganie i to nie ze względu  na  ładne dziewczyny (a może….?). W plenerze zorganizowaliśmy  konkursy pt. ”Ekologia na wesoło” , „Paluszek i główka, czyli wiedza dla najmłodszych w pigułce”, „Gry i zabawy familijne” i wiele innych.  

Krótkie podsumowanie naszych majowych zmagań.
Przez te trzy dni aktywnie uczestniczyliśmy w życiu miasta. Wolontariat to praca, ale nie tylko. To zdobywanie nowych umiejętności, również organizacyjnych. COD to młodzież, która wychodzi do ludzi, która cieszy się sprawianiem radości.
Wszystkim którzy czytają nasz tekst chcemy przekazać, iż praca z ludźmi i dla ludzi, może nie jest łatwa, lecz jest bardzo satysfakcjonująca.

p1.jpg


„MAGIA KOLORÓW”


p2.jpg


„MARAKSY” MAŁA RZECZ A CIESZY


p3.jpg


p4.jpg


p5.jpg

p6.jpg

„MAGICZNA LINA Z BALONEM”

p7.jpg

„RZUT DO CELU”p8.jpg

„PAPIEROWA TWIERDZA”