Stargardzkie Centrum Kultury
wersja do drukuSzlachetna Paczka


Centrum Otwarte Drzwi
w Stargardzkim Centrum Kultury


liderem akcji Szlachetna Paczka w 2010 roku na terenie miasta Stargardu Szczecińskiego.

Akcja Szlachetna PACZKA odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia WIOSNA

Hasło tegorocznej akcji 2010 r. brzmi: CZAS PRAWDZIWYCH BOHATERÓW

NADCHODZI SUPER W, ODKRYJ GO W SOBIE


Akcja trwa od października 2010 r. do grudnia 2010 r.

Finał akcji planowany jest na dzień 11.12 .2010 r.


Więcej o akcji:

Mądry Pomysł na Pomoc!


Organizując akcje pomocowe, często przypomina nam się, że nie należy dawać ryby, lecz wędkę. W praktyce okazuję się, że ofiarowana wędka zostaje sprzedana po to, aby kupić ryby. By móc pomóc sobie i innym, trzeba mieć nie tylko narzędzia, ale odpowiedni sposób myślenia. Mentalność staję się główną linią podziału między bogatymi, a biednymi, między zwycięzcami i przegranymi. Pomoc w dostosowaniu mentalności do rzeczywistości, okazuje się głównym warunkiem sukcesu we współczesnym świecie.

Stowarzyszenie WIOSNA

Stowarzyszenie Wiosna widzi swoją misję we wspieraniu tworzącego się dopiero społeczeństwa ludzi życzliwych, otwartych, gotowych do niesienia sobie wzajemnej pomocy. Głównym narzędziem są konkretne akcje organizowane i wspierane przez Wiosnę i niosą w sobie nowe rozumienie wzajemnej pomocy. Przez swoje działania Stowarzyszenie chce zmieniać sposób myślenia tych, którzy potrzebują pomocy, jak również osób, które tej pomocy mogą udzielić tak, by była ona skuteczniejsza i by wyzwalała więcej dobroci i życzliwości.


MISJĄ WIOSNY jest przede wszystkim działanie na konkretnego człowieka, według zasady: każdy może stać się KIMŚ. WIOSNA chce tworzyć bohaterów, którzy zmienią rzeczywistość.

 - Paczka to skuteczna pomoc rodzinom potrzebujących. W tym roku najważniejsza jest jakość tej pomocy a nie ilość.
- Trafiony prezent to paczka, która stanowi odpowiedź na konkretne potrzeby, radość z otrzymania tego, czego brakuje najbardziej, poczucie, że ktoś pamięta, świadomość, że jest się kimś ważnym dla innych, że ktoś postarał się, aby ten prezent przygotować.
- Przełamanie barier społecznych, paczka to przełamanie bariery między bogactwem a ubóstwem, pomagającym a potrzebującym poprzez dawanie ogromu radości z pomagania i otrzymywania pomocy.
- Profesjonalizm w akcji – paczka to wysoki standard, profesjonalna wiedza i wsparcie etapów akcji, to dbałość o szczegóły, ciągłe podnoszenie jakości i wprowadzanie nowych rozwiązań .
- Zaangażowanie ludzi – paczka to wolontariusze ich wysiłek zapał, entuzjazm, chęć do przełamywania siebie i zmienianie rzeczywistości, to ich doświadczenie w tworzeniu akcji społecznych, które zaprocentują w świadomości możliwych zmian, potencjał na przyszłości i rozwój osobisty..
- Rodzina – paczka to skuteczna pomoc rodzinom potrzebującym, to wartość przekazanej pomocy, jakość oraz liczba rodzin, które taką pomoc otrzymały.

Koniec czasu beznadziei: Super W wkracza do akcji.

Dołącz do tematu superbohaterów.

W niedzielę 10 października ruszyła bezprecedensowa w Polsce akcja masowych narodzin superbohaterów. Super W pomaga w szczególności tym co potrzebują a nie potrafią prosić. Stowarzyszenie WIOSNA.

Narodziny Super W to początek nowej ery, czasu prawdziwych bohaterów. Nie tych komiksowych, iluzorycznych ze sklepów z prasą, czy zabawkami. Narodził się bohater, który może pomóc setkom tysięcy potrzebujących! Ktoś o wiele bardziej potężny niż BATMAN i SUPERMAN razem wzięci – mówi Jakub Marczyński ze Stowarzyszenia WIOSNA. Super W to pierwszy superbohater, który rodzi się w każdym z nas. Musimy go tylko dostrzec i pozwolić mu w nas robić wielkie rzeczy.

Kim jest Super W?

W Stargardzie to wolontariusze z Centrum Otwarte Drzwi. W tym roku zgłosiło się 15 osób chętnych do działań. Szansę na stanie się Super W otrzymali po przejściu szkolenia i wymaganych testów.

Stanęli do walki narodzeni i pełni heroizmu niosąc pomoc innym. Sprzeciwiają się beznadziei i narzekaniu.

W SZLACHETNEJ PACZCE wykazują się angażując siebie i swój czas dla potrzebujących rodzin.

W projekcie Super W, dopinguje tłum pełen entuzjazmu, ale także redakcja TELEEXPRESSU: Maciej Orłoś i Beata Olech oraz odtwórcy głównych ról w filmie „Wszystko, co kocham" – Olga Frycz i Mateusz Kościukiewicz.

Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl
www.sck.stargard.pl w zakładce COD
www.wiosna.org.pl